Nasz profil na Facebook.com - polub nas

 • 7 wskazówek jak szybko i bezpiecznie wynająć mieszkanie – poradnik dla początkujących

  dodano: 30.11.2018

  Chatboty, interaktywne mapy czy elektroniczny dostęp do ksiąg wieczystych eliminują wiele czasochłonnych czynności związanych z poszukiwaniem odpowiedniego lokum. Jak szybko wynająć mieszkanie i na co zwrócić szczególną uwagę.

  Polska zajmuje jedną z ostatnich pozycji w UE jeśli chodzi o odsetek osób zamieszkujących w wynajętych lokalach. Zaledwie 4,3 procent naszych obywateli mieszka w lokalach wynajmowanych na zasadach komercyjnych – wynika z danych Eurostatu za ubiegły rok (do statystyk tych nie wlicza się mieszkań komunalnych). Na drugim biegunie są takie kraje, jak Niemcy czy Dania, gdzie w wynajmowanych lokalach mieszka ok. 40 procent obywateli.

  czytaj dalej
 • Zapominając o tych elementach ogłoszenia, tracisz szansę na szybką sprzedaż mieszkania

  dodano: 30.11.2018

  Atrakcyjny opis mieszkania, profesjonalne zdjęcia i skrupulatnie wypełnione pola dotyczące parametrów nieruchomości takich, jak: lokalizacja, metraż oraz czynsz – to tylko wybrane elementy dobrego ogłoszenia o sprzedaży mieszkania.

  Na rynku nieruchomości utrzymuje się hossa, nazywana już przez niektórych bańką spekulacyjną. Tylko w ciągu ostatnich 12 miesięcy średnia cena m2 w największych polskich miastach wzrosła o 8 procent – wynika z danych domiporta.pl. W ostatnich 3 latach ceny podniosły się średnio o 17 procent. Taka sytuacja rynkowa może sprzyjać decyzjom o sprzedaży nieruchomości, choć kupując kolejne M też trzeba się liczyć z „drożyzną”.

  czytaj dalej
 • Krótka forma, wielki przekaz

  dodano: 30.11.2018

  Czy SMS w komunikacji marketingowej to już przeszłość czy ciągle atrakcyjne narzędzie dotarcia do klienta? O potencjale drzemiącym w krótkich wiadomościach tekstowych w rozmowie z Dominiką Mikulską mówi Andrzej Ogonowski, brand manager SMSAPI.

  czytaj dalej
 • Abonament na START z Domiporta.pl

  dodano: 30.11.2018

  Platforma z ofertami nieruchomości Domiporta.pl przygotowała dla swoich nowych klientów produkt Abonament na START.

  czytaj dalej
 • Raport o cenach działek budowlanych w Polsce

  dodano: 30.11.2018

  Jak wynika z badania przeprowadzonego przez portal Bankier.pl w oparciu o dane uzyskane z serwisu Otodom.pl, w październiku br. Ciągłe podwyżki widać także w Łodzi i Krakowie. Jak kształtowały się ceny działek budowlanych w wybranych polskich miastach oraz na obszarach zlokalizowanych poza miastami wojewódzkimi w analizowanym okresie.

  czytaj dalej
 • Rynek mieszkaniowy – listopad 2018 r.

  dodano: 26.11.2018

  Eksperci z portalu nieruchomości otodom.pl. dokonał analizy sytuacji na rynku mieszkań w październiku 2018r. Jak kształtowały się ceny mieszkań w badanym okresie?

  czytaj dalej
 • Kupno mieszkania pod wynajem. Czy to się opłaca ?

  dodano: 26.11.2018

  Portal nieruchomościowy Dompress.pl. przeprowadził kolejną sondę tym razem wśród przedstawicieli funkcjonujących na rodzimym rynku deweloperów

  czytaj dalej
 • Właściwie dobrana lodówka pomoże obniżyć rachunki za prąd – oto wszytko, co musisz wiedzieć

  dodano: 23.11.2018

  Lodówka to jedyne urządzenie AGD w naszym domu, które pracuje bez przerwy – 365 dni w roku i 24 godziny na dobę. Warto tu zatem szukać oszczędności w zużyciu prądu, ale należy to „robić z głową”. Możemy dzięki temu zaoszczędzić nawet 60 PLN.

  czytaj dalej
 • Dlaczego warto inwestować w działki?

  dodano: 23.11.2018

  Każdy, kto posiada wystarczającą ilość środków do komfortowego życia, w drugiej kolejności szuka inwestycji, które pomogą mu pomnożyć ich nadwyżkę. Obligacje, lokaty krótko- lub długoterminowe czy nieruchomości. Istnieje wiele opcji, ale znaczna część wiąże się z dużym ryzykiem lub niewielkimi zyskami. Jednym z najbezpieczniejszych i jednocześnie dochodowych form lokowania kapitału jest kupienie działki. Dlaczego warto w nie inwestować i jak to zrobić, aby cieszyć się przybywaniem nowych środków?

  czytaj dalej
 • Jak dobrze odebrać mieszkanie?

  dodano: 23.11.2018

  Na zakup mieszkania przeznaczamy niemałe pieniądze. Dlatego do jego odbioru trzeba się dobrze przygotować. Podpowiadamy na co zwrócić szczególną uwagę, aby wykryć wszystkie usterki i wady

  Podczas odbioru mieszkania sprawdzamy czy deweloper oddaje je nam do użytku zgodnie z zawartą wcześniej umową. Do wyboru mamy dwie opcje – możemy to zrobić samodzielnie albo ze specjalistą, który oferuje tego typu pomoc. Przeszkolonych w tym zakresie inżynierów i inspektorów nadzoru znajdziemy w internecie, a co najważniejsze ich usługi nie są bardzo drogie. Przykładowe orientacyjne ceny – odbiór mieszkania w Warszawie do 50 m2 to koszt 160-200 zł, a do 100 m2 – 220-270 zł.

  czytaj dalej
 • Od 50 do niemal tysiąca złotych -tyle trzeba mieć by przygotować mieszkanie do sprzedaży

  dodano: 23.11.2018

  By wystawić ogłoszenie sprzedaży mieszkania w profesjonalnym serwisie nieruchomościowym wystarczy 50 złotych. Większe koszty poniosą właściciele mieszkań, którzy chcą odpowiednio „upiększyć” swoją ofertę. Jak przygotować mieszkanie na sprzedaż.

  czytaj dalej
 • Zmiany w prawie w zakresie energooszczędności budynków

  dodano: 23.11.2018

  Od 31 grudnia 2020 roku budownictwo energooszczędne w Polsce stanie się standardem. Wszystko za sprawą zmian w przepisach o energooszczędności budynków, które wówczas zaczną obowiązywać. Czy rynek jest na nie gotowy i z czym faktycznie przyjdzie mu się zmierzyć, pisze Alicja Karaś.

  czytaj dalej
statystyka