Nasz profil na Facebook.com - polub nas

 • Nabywanie nieruchomości przez obcokrajowców

  dodano: 29.10.2018

  Jak wygląda w Polsce procedura nabycia nieruchomości przez cudzoziemca? Oprawnej stronie inwestowania w polskie nieruchomości przez obywateli innych krajów w rozmowie z Dominiką Mikulską opowiada Maria Kobryń – radca prawny i wspólnik zarządzający w kancelarii prawnej Blueshell Legal.

  czytaj dalej
 • Najchętniej szukamy mieszkań do 70 m kw., ale to liczba pokoi interesuje nas najbardziej

  dodano: 29.10.2018

  Planując zakup mieszkania najczęściej szukamy mieszkań dwupokojowych, do 50 m kw. Poszukujących własnego lokum bardziej interesuje większa liczba pomieszczeń niż większy metraż

  Według danych GUS za 2017 r., średnia powierzchnia mieszkania w Polsce wynosiła 74 m kw. a średnia liczba pomieszczeń 2,82. Analiza zachowań użytkowników serwisu domiporta.pl potwierdza zainteresowanie Polaków metrażem do 70 m kw., ale jednocześnie sugeruje dążenie do większej liczby pomieszczeń na tej samej powierzchni.

  czytaj dalej
 • Rynek mieszkaniowy w największych polskich miastach – X 2018 rok

  dodano: 29.10.2018

  Podobnie jak w poprzednich miesiącach Metrohouse, Expander Rynek Pierwotny opracowały raport dotyczący rynku nieruchomości mieszkalnych w największych polskich miastach. Jak w analizowanym okresie kształtowała się sytuacja na rynku mieszkaniowym w wybranych lokalizacjach w Polsce?

  czytaj dalej
 • Konsolidacja rynku – co musi się wydarzyć?

  dodano: 26.10.2018

  Krzysztof Kraicziczek, dyrektor generalny Keller Williams Polska, w rozmowie z Dominiką Mikulską mówi o aktualnych problemach i możliwościach rynku nieruchomości. Jakie szanse widzi w zjednoczeniu branży? Jakie zagrożenia dostrzega w braku jednolitych standardów pracy?

  czytaj dalej
 • Coraz chętniej kupujemy ubezpieczenie mieszkania czy domu.

  dodano: 26.10.2018

  Jak wynika z raportu przygotowanego przez Nationale-Nederlanden -„Bezpieczny dom – jak chronimy swoje M”, niemal 20 proc. ankietowanych przyznaje, że przynajmniej raz w życiu dotknął ich wypadek, którego następstwem były szkody lub zniszczenia mieszkania Przez co na polisę decyduje się już 62 proc. Właścicieli mieszkań.

  czytaj dalej
 • Liczba pokoi ważniejszy niż metraż

  dodano: 26.10.2018

  Jak wynika z analizy przeprowadzonej przez serwis domiporta.pl dla osób planujących zakup własnego mieszkania bardziej interesuje większa liczba pomieszczeń niż większy metraż. najczęściej szukamy mieszkań 2-pokojowych, do 50 m2. Na drugim miejscu są lokale 3-pokojowe z metrażem do 70 m2.

  czytaj dalej
 • Employer branding. Czym jest i dlaczego to ważne?

  dodano: 22.10.2018

   

  Jak sprawić, by Twoja firma była postrzegana jako przyjazne i atrakcyjne miejsce pracy? W erze pracownika poprzeczka zawieszona jest bardzo wysoko. Filip Pietrek pisze o tym, jak sprostać zadaniu w budowaniu wizerunku pracodawcy zarówno w sieci, jak i w świecie offline.

  czytaj dalej
 • Rynek mieszkaniowy – październik 2018 r.

  dodano: 22.10.2018

  Eksperci z portalu nieruchomości otodom.pl. dokonał analizy sytuacji na rynku mieszkań w wrześniu 2018r. Jak kształtowały się ceny mieszkań w badanym okresie?

  czytaj dalej
 • Raport rynku najmu-październik 2018

  dodano: 22.10.2018

  Jak wynika z danych Bankier.pl udostępnionych przez Otodom.pl ceny na rynku mieszkań w relacji miesiąc do miesiąca właściciele mieszkań oczekiwali co najwyżej kilka procent więcej. Średnia oczekiwania cena ofertowa w Warszawie wyniosła 2819 zł/m-c przy lokalach o powierzchni 38-60 mkw.

  czytaj dalej
 • Październikowy ranking kredytów hipotecznych

  dodano: 15.10.2018

  Portal money.pl zaprezentował miesięczny ranking kredytów hipotecznych. W sierpniu br dokonano porównania ofert kredytów hipotecznych na sfinansowanie zakupu przez małżeństwo – 33-latków które chce kupić na rynku wtórnym mieszkanie za 270 tys. zł .

  czytaj dalej
 • Polacy biorą rekordowo dużo kredytów.

  dodano: 15.10.2018

  W pierwszym półroczu tego roku Polacy wzięli około 27,9 mld dolarów kredytów mieszkaniowych. Jeśli tempo się utrzyma, to w tym roku kwota hipotek wzrośnie aż o 17 proc. – Niepokoi mnie zbyt wysokie tempo wzrostu kredytu dla gospodarstw domowych – mówi Kamil Zubelewicz, członek Rady Polityki Pieniężnej.

  czytaj dalej
 • Raport -wtórny rynek nieruchomości wrzesień 2018 r

  dodano: 12.10.2018

  Podobnie jak w poprzednich miesiącach Portal Metrohouse dokonał analizy sytuacji na rynku nieruchomości mieszkaniowych. Jak kształtowały się ceny mieszkań w poszczególnych miastach?

  czytaj dalej
statystyka