Nasz profil na Facebook.com - polub nas

 • HRE Index przedstawia koniunktury na rynku nieruchomości w Polsce

  dodano: 21.09.2018

  Tworząc HRE Index, analitycy gospodarki i polskiego rynku finansowego oraz rynku nieruchomości zebrali i poddali obróbce dane z ostatniego kwartału W Raporcie zostały uwzględnione wszystkie obszary polskiej gospodarki mające realny wpływ na rynek nieruchomości, czyli: cen nieruchomości, sektora bankowego, gospodarstw domowych i sektora budownictwa.

  czytaj dalej
 • Język w sprzedaży nieruchomości – nowy magazyn Agent Nieruchomości

  dodano: 17.09.2018

  U niektórych może już nawet dzisiaj, u innych zapewne w najbliższych dniach…właśnie ruszyła wysyłka trzeciego magazynu Agenta Nieruchomości do biur nieruchomości współpracujących z Otodom. Zobaczcie, co tym razem przygotowaliśmy dla Was.

  czytaj dalej
 • Raport o cenach działek budowlanych w II kw. 2018

  dodano: 17.09.2018

  Portal Bankier.pl, „Puls Biznesu” i Cenatorium przygotował raport dotyczący cen działek budowlanych w II kw. 2018 r. Jak kształtowały się ceny działek pod budowę domów w wybranych polskich miastach wojewódzkich wraz z ich siedzibami? Gdzie zmiany cen były największe w porównaniu z rokiem poprzednim?

  czytaj dalej
 • Wrażenia po 129. Krakowskiej Giełdzie Domów i Mieszkań

  dodano: 14.09.2018

  W weekend 8-9 września w Centrum Targowym Chemobudowa przy ulicy Klimeckiego 14 odbyła się 129. Krakowska Giełda Domów i Mieszkań. Pierwsze po wakacjach targi odwiedziło ponad 1800 osób, zaś swoją ofertę zaprezentowało 65 wystawców.

  czytaj dalej
 • Kawalerki drożeją dwa razy szybciej niż większe mieszkania

  dodano: 14.09.2018

  Inwestycja w kawalerkę to dobry strzał. W ostatnich trzech latach średnia wartość mieszkań jednopokojowych zwiększyła się najbardziej spośród wszystkich typów lokali. Wzrost ich wartości był niemal dwukrotnie większy niż wyższych mieszkań – wynika z analizy serwisu domiporta.pl.

  czytaj dalej
 • Ranking dwudziestu najciekawszych nazw instytucji deweloperskich

  dodano: 14.09.2018

  Naturalnie Niebyła, Diasfera Łódzka, Papillon – to tylko wybrane przykłady nazw nadawanych inwestycjom mieszkaniowym. Deweloperzy lubują się w oryginalnych określeniach, wierząc, że pomagają one w sprzedaży mieszkań. Trudno jednak czasem zrozumieć, czym inwestorzy kierowali się w nazywaniu swoich projektów.

  Podstawą do tworzenia nazw osiedli mieszkaniowych jest lokalizacja inwestycji oraz cechy otaczającego ją krajobrazu. Może być to nazwa ulicy, dzielnicy czy pobliskiego zjawiska przyrodniczego (lasu, rzeki). Preferencje deweloperów potwierdzają dane serwisu domiporta.pl, z których wynika, że 54 procent projektów deweloperskich posiada określenia związane z lokalizacją. W co piątej nazwie pojawia się słowo obcojęzyczne, a w co dziesiątej element krajobrazu lub słowo nawiązujące do natury.

  czytaj dalej
 • Z którymi serwisami współpracują pośrednicy i dlaczego?

  dodano: 14.09.2018

         To pytanie zadaje zapewne wielu pośredników myśląc o konkurencji, bądź planując budżet marketingowy. Otóż już są najświeższe badania niezależnej instytucji PBS, które odpowiadają na nie.
  Badanie satysfakcji agentów ze współpracy z serwisami ogłoszeniowymi było przeprowadzone 16.07-01.08.2018. Wzięło w nim udział aż 303 pracowników biur nieruchomości. Raport dokładnie wskazuje kim byli ankietowani, co również daje ciekawe informacje np. aż 63% agentów, biorących udział w badaniu to agenci o stażu pracy w branży powyżej 6 lat. Warto patrzeć na opinię ludzi z doświadczeniem. Badania odbywały się metodą internetową (CAWI) i telefoniczną (CATI).

  czytaj dalej
 • Co warto wiedzieć o programie Mieszkanie na Start?

  dodano: 14.09.2018

  Informacja o zakończeniu programu Mieszkanie dla Młodych dla wielu była druzgocąca – ich marzenie o własnym mieszkaniu znacznie się oddaliło . Jednak obecny rząd zaproponował odsłonę własnego programu – Mieszkanie na Start. Na czym zatem polega Mieszkanie na Start ? Kto może z niego skorzystać?

  czytaj dalej
 • Jak bezpiecznie wynająć swoje mieszkanie?

  dodano: 14.09.2018

  Wynajem mieszkania zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem. Nie chodzi przy tym wyłącznie o to, że lokatorzy mogą zniszczyć lokal – wynajmujący może też trafić na najemcę, który będzie miał problem z terminowymi płatnościami. Czy istnieje sposób, by ryzyko takiej sytuacji zminimalizować?

  czytaj dalej
 • XII Krajowa Konferencja Rynku Nieruchomości PTEiDRN 19 październik 2018 roku Łódź

  dodano: 13.09.2018

  Powszechne Towarzystwo Ekspertów i Doradców Rynku Nieruchomości PTEiDRN

  Konferencja objęta Honorowymi Patronatami: Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju,Wojewody Łódzkiego Zbigniewa Rau,  Marszałka Województwa Łódzkiego Witolda Stępnia, Prezydent Miasta Łodzi Hanny Zdanowskiej, Federacji Porozumienie Polskiego Rynku Nieruchomości

  Konferencja jest merytorycznym podsumowaniem mijającego roku i wyznaczeniem perspektyw rynku nieruchomości. Konferencja dedykowana dla szerokiego kręgu osób zawodowo związanych z rynkiem nieruchomości pośredników w obrocie nieruchomościami, zarządców nieruchomości, rzeczoznawców majątkowych i innych. Konferencja jest bezpłatna dla uczestników – wymagane zaakceptowane zgłoszenie. Ilość miejsc naprawdę ograniczona 🙂 Nieodpłatny charakter przy elitarnym charakterze to ciekawa kombinacja. Nasze Towarzystwo (PTEiDRN) serwując znakomity program, nie pobiera opłat dlatego, że realizuje powszechną misję edukacyjną.

  Uczestnictwo w Konferencji nieodpłatne – wymagane zgłoszenie uczestnictwa.

  Ograniczona ilość miejsc.

  Wyjątkowy zakres tematyczny konferencji 

  Referat wprowadzający do konferencji  

  Psychologiczne i socjologiczne aspekty wykonywania zawodów rynku nieruchomości – Tomasz Łysakowski.  Przedstawienie najnowszych narzędzi docierania z informacją o swoich usługach do osób i podmiotów zainteresowanych sprzedażą bądź zakupem nieruchomości oraz technik i strategii rozpoczynania rozmowy z dzwoniącym klientem, przedstawiania swojej osoby i oferty, prezentacji ceny usługi (wysokości prowizji) oraz właściwego jej negocjowania, kiedy klient chce wymusić obniżkę lub wręcz usługę za darmo.

  Aktualne problemy prawne dotyczące rynku nieruchomości: 

  Znaczenie dla rynku nieruchomości wdrożenia  „spec ustawy” mieszkaniowej – ustawy o ułatwieniach w przygotowaniu i realizacji inwestycji mieszkaniowych oraz inwestycji towarzyszących – prelekcja  – niespodzianka.

  Stosowanie przepisów dot prania pieniędzy na rynku nieruchomości. Jak rynek nieruchomości wprowadziło RODO. Radca prawny – Zbigniew Kubiński

  Problematyka zniesienia użytkowania wieczystego. Adwokat – Rafał Kasprzyk

  Cykle i kryzysy a polskie rynki nieruchomości. – Prof. Jacek Łaszek

  Główne przyczyny cykli i kryzysów.  Cykle na polskich rynkach mieszkaniowych. Czy grozi nam kryzys?

  Technologia a przyszłość zawodów na rynku nieruchomości. Pośrednictwo w obrocie nieruchomościami a funkcjonowanie portali ofertowych nieruchomości. Symbioza? Synergia? Uzależnienie?

  Ta część Konferencji jest próbą odpowiedzi na dręczące zawody rynku nieruchomości pytania jaką przyszłość mają w obliczu rozwoju technologicznego.  Prelegenci;  przedstawiciele Nieruchomości-online.pl, Otodom i inni – prelegenci będą przedstawiani sukcesywnie w naszym programie . 

  Wartościowi poszukujący. Jak wycisnąć więcej z portalu ogłoszeniowego? Alicja Palińska – nieruchomości-online.pl  Jaki potencjał drzemie w klientach poszukujących nieruchomości? Jak poszukujących przekuć na wartościowych dla biura klientów? Jak wycisnąć jak najwięcej z publikowania ofert na portalu – narzędzia do komunikacji z klientami i pozyskiwania wiedzy o ich potrzebach? Na pytania dotyczące uzyskania synergii między ogłoszeniodawcami a portalem.

  Eksperci i algorytmy. Czy rozwój technologii wyeliminuje ludzi z zawodów obsługi rynku nieruchomości? –  Tomasz Kotrasiński. W wystąpieniu przedstawione zostaną zagadnienia dynamicznego rozwoju technologii związanej z automatyzacją, algorytmiką i rozwojem sztucznej inteligencji w odniesieniu do zawodów nieruchomościowych. Jakie aspekty pracy ludzi-ekspertów rynku nieruchomości przetrwają? Czy rozwój technologii wyeliminuje ludzi z zawodów obsługi rynku nieruchomości? Ko zostanie a kto zniknie z rynku? Z przykładów podsuwanych przez historię, analizy aktualnego i przyszłego stanu technologii autor sformułuje pewne przewidywania dotyczące przyszłości zwodów zarządcy nieruchomości, pośrednika w obrocie nieruchomości i rzeczoznawcy majątkowego.

  czytaj dalej
 • Magazyn „ESTATE” 3/2018 już dostępny! Wypełniony po brzegi treściami dla profesjonalistów rynku nieruchomości!

  dodano: 12.09.2018

  Punktem odniesienia dla tego numeru będą motywacja, jako coś, co skutecznie potrafi zainspirować nas do działania, i determinacja, w której tkwi sekret osiągania celów.

  Jak zbudować w sobie determinację na przekór wpojonym wzorcom i przeszkodom? Jaką moc ma determinacja we wprowadzaniu rewolucji w swoim biznesie? Jak wykorzystać świadomość wewnętrznych motywów, by być autentycznym w rozmowie z klientem? Jak, dając klientowi przestrzeń, sprzedawać z mniejszym wysiłkiem? Jak przyciągać specjalistów branży, by chcieli współpracować z naszą marką, i jakie wartości powinny przyświecać dobrej współpracy? Właśnie z tymi pytaniami zmierzymy się na naszych łamach.

  czytaj dalej
 • Bezpłatny kurs online: Twórz wideo, które sprzedaje nieruchomości

  dodano: 11.09.2018

  Portal Nieruchomosci-online.pl zaprasza do wzięcia udziału w drugiej edycji kursu dla pośredników w całości poświęconej tworzeniu wideo, które sprzedaje nieruchomości.

  Treści w formie wideo intensywnie wpływają na emocje i łatwiej zapadają w pamięć – oglądający zapamiętują 95% treści z obejrzanego filmu, podczas gdy z czytanego tekstu tylko 10%. Dostrzegając tę zależność i rosnący trend wideo, portal Nieruchomosci-online.pl we współpracy z Magdą i Grzegorzem Wysok, pośrednikami i twórcami kanału Wyjątkowe Wnętrza na Sprzedaż, stworzył darmowy kurs online dla agentów nieruchomości będący częścią działań edukacyjnych w ramach programu #ProfesjonalnyAgent.

  czytaj dalej
statystyka