Nasz profil na Facebook.com - polub nas

 • Ceny transakcyjne nieruchomości w Polsce

  dodano: 31.08.2018

  Jak wynika z najnowszych danych zebranych przez Home Broker i Open Finance w ostatnich miesiącach ceny transakcyjne mieszkań na rynku ogólnopolskim lekko wzrosły. Różnica pomiędzy najwyższym i najniższym notowaniem Indeksu Cen Transakcyjnych do poziomu 932,19 pkt to roczny wzrost o 8,4 proc.

  czytaj dalej
 • Rynek mieszkaniowy – sierpień 2018 r.

  dodano: 31.08.2018

  Eksperci z portalu nieruchomości otodom.pl. dokonał analizy sytuacji na rynku mieszkań w lipiec 2018r. Jak kształtowały się ceny mieszkań w badanym okresie?

  czytaj dalej
 • Kredyt hipoteczny na zakup i wykończenie mieszkania

  dodano: 31.08.2018

  Kupno mieszkania, niezależnie czy z rynku pierwotnego czy wtórnego, to nie koniec wydatków. Trzeba jeszcze liczyć się z kosztami jego wykończenia lub remontu. Sprawdźmy, w jaki sposób sfinansować je ze środków kredytu hipotecznego

  czytaj dalej
 • Wynajem mieszkania. Porady dla studenta

  dodano: 27.08.2018

  Koniec sierpnia to najgorętszy czas na rynku mieszkań na wynajem. Eksperci podpowiadają, jak w tym szale nie stracić głowy i uniknąć błędów.

  czytaj dalej
 • Budownictwo mieszkaniowe w lipcu 2018 r.

  dodano: 27.08.2018

  Główny Urząd Statystyczny po raz kolejny przedstawił wyniki dotyczące budownictwa mieszkaniowego w Polsce. Jak wynika z zaprezentowanych danych, w okresie od stycznia do lipca 2018 r. oddano do użytkowania 98 tys. 469 mieszkań. W analizowanym okresie zostały wydane pozwolenia lub dokonano zgłoszenia z projektem budowlanym na budowę 151 tys. 596 mieszkań oraz rozpoczęto budowę 132 tys. 566 mieszkań,.

  czytaj dalej
 • Ceny gruntów pod budowę domów jednorodzinnych

  dodano: 27.08.2018

  Eksperci z serwisu Emmerson Evaluation zanalizowali sytuację gruntów pod zabudowę jednorodzinną. Z analiz wynika, że w ostatnich latach grunty zdrożały średnio o 6 % w zależności od lokalizacji. Rośnie podaż ziemi pod zabudowę domów jednorodzinnych.

  czytaj dalej
 • Sierpniowy ranking kredytów hipotecznych

  dodano: 24.08.2018

  Portal Bankier.pl zaprezentował miesięczny ranking kredytów hipotecznych. W sierpniu br dokonano porównania ofert kredytów hipotecznych na sfinansowanie zakupu przez małżeństwo – 29-letni mężczyzna i 27-letnia kobieta które chce kupić na rynku wtórnym 60-metrowe mieszkanie.

  czytaj dalej
 • Standard kompletności ogłoszeń

  dodano: 24.08.2018

  Uzupełnienie ogłoszeń zgodnie ze standardem kompletności pozwoli na lepsze dotarcie poszukującego do interesującej go nieruchomości. Docenili to także twórcy programów dla biur nieruchomości, współpracujący z Nieruchomosci-online.pl, wprowadzając w interfejsach specjalne nakładki podpowiadające pola do uzupełnienia.

  czytaj dalej
 • Jakie mieszkanie wybrać? Na rynku pierwotnym czy wtórnym?

  dodano: 20.08.2018

  Podczas zakupu mieszkania już na pierwszym etapie, przed rozpoczęciem poszukiwań wymarzonego lokum, pojawia się konieczność wyboru – pomiędzy rynkiem wtórnym i pierwotnym Oba rozwiązania mają swoich zwolenników i przeciwników. Analitycy z Home Broker przygotował zestawienie najważniejszych zalet mieszkań z rynku pierwotnego i wtórnego.

  czytaj dalej
 • Mieszkania do wynajęcia – ceny w największych miastach Polski – lipiec 2018

  dodano: 20.08.2018

  Okres wakacyjny to najlepszy czas na poszukiwanie mieszkania do wynajęcia – głównie przez studentów. Na rynku jest dużo ofert lokali w których podczas roku akademickiego mieszkali studenci i dodatkowo ceny wynajmu są bardziej przystępne niż np. we wrześniu. Z danych serwisu Gratka.pl wynika, że ceny wynajmu mieszkań utrzymują się obecnie na stabilnym poziomie, acz wysokim poziomie.

  czytaj dalej
 • Ceny mieszkań na rynku wtórnym w Polsce – lipiec 2018 r.

  dodano: 20.08.2018

  Ceny nieruchomości mieszkalnych utrzymują się na rekordowo wysokim poziomie, jednak nie rosną już tak szybko jak kilka miesięcy temu. Taka sytuacja występuje zarówno na rynku wtórnym jak i pierwotnym. Poniżej analiza serwisu Gratka.pl cen mieszkań na rynku wtórnym w największych miastach Polski.

  czytaj dalej
 • Ekspat – nowy klient na rynku nieruchomości

  dodano: 14.08.2018

  Coraz więcej cudzoziemców szuka zatrudnienia w Polsce, poszukując jednocześnie miejsca do zamieszkania. O tym, kim jest ekspat i dlaczego warto poświęcić czas na komunikację z nową grupą klientów mówi Grzegorz Miecznikowski.

  czytaj dalej
statystyka