Nasz profil na Facebook.com - polub nas

 • Ekspat – nowy klient na rynku nieruchomości

  dodano: 14.08.2018

  Coraz więcej cudzoziemców szuka zatrudnienia w Polsce, poszukując jednocześnie miejsca do zamieszkania. O tym, kim jest ekspat i dlaczego warto poświęcić czas na komunikację z nową grupą klientów mówi Grzegorz Miecznikowski.

  czytaj dalej
 • Kredyt hipoteczny na zakup i wykończenie mieszkania

  dodano: 14.08.2018

  Kiedy dokonamy już zakupu mieszkania, zachodzi konieczność jego wykończenia lub remontu. Jednak banki różnie podchodzą do wyznaczania minimalnego wkładu własnego.

  czytaj dalej
 • Paraliż analityczny. Przestań myśleć, zacznij robić

  dodano: 13.08.2018

  Przez paraliż analityczny utykamy w procesie decyzyjnym. Mniejsze czy większe wybory stają się problemem. O tym, jak  przezwyciężyć paraliż i zacząć działać, mówi Paweł Korzenecki.

  czytaj dalej
 • Uwaga studenci, szykujcie się na podwyżki opłat za najem mieszkań

  dodano: 13.08.2018

  Uwaga studenci, szykujcie się na podwyżki opłat za najem mieszkań

  O prawie 5,5 proc. rok do roku wzrosły w lipcu opłaty za najem mieszkań w ośrodkach akademickich. Najwięcej za wynajęcie mieszkania muszą zapłacić studenci w Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu i Krakowie.

  340 tysięcy studentów rozpocznie naukę na uczelniach wyższych w roku akademickim 2018/2019 – wynika z szacunków resortu nauki. Za chwilę będziemy świadkami sezonowego ożywienia na rynku najmu mieszkań. Jego coroczne apogeum przypada na wrzesień, ale zwiększony ruch na rynku obserwujemy już dziś.

  czytaj dalej
 • Apartamenty Zygmunta – kameralnie w sercu miasta

  dodano: 13.08.2018

  Apartamenty Zygmunta – kameralnie w sercu miasta

  W centrum Gliwic powstaje wyjątkowe miejsce, w którym elegancja łączy się z dbałością o detale i jakością wykonania. Tylko teraz Apartamenty Zygmunta z wyjątkową ofertą – 20 000 zł na wybrane mieszkanie!

  Zaledwie 4 minuty od rynku powstaje apartamentowiec, który na nowo definiuje wysoki standard i dbałość o szczegóły na lokalnym rynku nieruchomości. W sześciokondygnacyjnym apartamentowcu położonym przy ulicy Zygmunta Starego 22 w Gliwicach znajdzie się 45 mieszkań w metrażach od 43 do 121 m2. Dwukondygnacyjny podziemny parking pomieści 87 samochodów, a położone na parterze 4 lokale komercyjne zapewnią przyszłym mieszkańcom bliskość najważniejszych usług.

  czytaj dalej
 • Powstaje nowa inwestycja mieszkaniowa w Ursusie – osiedle Ligia

  dodano: 13.08.2018

  Powstaje nowa inwestycja mieszkaniowa w Ursusie – osiedle Ligia

  Z początkiem sierpnia deweloper Profbud rozpoczyna realizację nowej inwestycji mieszkaniowej, zlokalizowanej przy ulicy Tomcia Palucha w warszawskim Ursusie – Skoroszach. Osiedle Ligia to kameralne miejsce dla osób ceniących spokój, szeroki dostęp do oferty handlowo-usługowej i dogodną komunikację z resztą miasta.

  W pięciokondygnacyjnym budynku znajdzie się 76 mieszkań, o zróżnicowanych metrażach. Nazwa inwestycji, jak i całej dzielnicy ma ścisły związek z historią fabryki URSUS i powieścią Henryka Sienkiewicza – „Quo Vadis”. To właśnie ta niezwykle popularna w tamtym okresie książka, stała się na początku XX wieku inspiracją do nadania przedsiębiorstwu nowej nazwy – Towarzystwa Udziałowego Specjalnej Armatury i Motorów URSUS. Co w późniejszych latach przyczyniło się również do nazwania całej dzielnicy – Ursus.

  czytaj dalej
 • Transakcje mieszkaniowe bez podatku – czy to możliwe?

  dodano: 13.08.2018

  Transakcje mieszkaniowe bez podatku – czy to możliwe?

  W większości przypadków transakcje sprzedaży mieszkania wiążą się z koniecznością rozliczenia dochodu i zapłaty dodatkowych kwot do urzędu skarbowego. Tak samo jak sprzedaż, tak i zakup oraz wynajem własnego M podlegają opodatkowaniu, ale są wyjątki. Kto i kiedy nie zapłaci podatku?

  Zakup mieszkania z rynku wtórnego zazwyczaj występuje od osoby prywatnej i zobowiązuje kupującego do uiszczenia opłaty w wysokości 2% od wartości nieruchomości. Jest to podatek od czynności cywilnoprawnych, tzw. PCC, odprowadzany bezpośrednio przez notariusza sporządzającego umowę. Warto zaznaczyć, iż ciężar zapłaty spoczywa wyłącznie po stronie kupującego. Z kolei w momencie sprzedaży lub wynajmu własnego lokum pojawia się zarobek, od którego fiskus co do zasady każe zapłacić podatek dochodowy.

  czytaj dalej
 • Mieszkania dla studentów. Ile trzeba zapłacić za wynajem w tym roku?

  dodano: 13.08.2018

  Około 340 tysięcy studentów rozpocznie naukę. Wielu z nich decyduje się na podjęcie studiów poza miejscem zamieszkania. Mała liczba pokoi w akademikach powoduje, że część z nich decyduje się wynająć mieszkanie. Eksperci z serwisu domiporta.pl. przeanalizowała stawki ofertowe mieszkań do wynajmu w kilkunastu popularnych lokalizacjach akademickich w Polsce.

  czytaj dalej
 • Remont, czyli istotny element inwestycji w mieszkanie na wynajem

  dodano: 10.08.2018

  Inwestując w mieszkanie trzeba liczyć się z dodatkowymi kosztami związanymi z przygotowaniem mieszkania do zamieszkania. Katarzyna Gorzędowska podpowiada, jakie pytania należy zadać sobie (i klientowi), aby całość niezbędnych prac dobrze wycenić i nie przeszacować inwestycji.

  czytaj dalej
 • Raport o cenach działek budowlanych w Polsce

  dodano: 10.08.2018

  Jak wynika z badania przeprowadzonego przez portal Bankier.pl w oparciu o dane uzyskane z serwisu Otodom.pl, w czerwcu br Jak kształtowały się ceny działek budowlanych w wybranych polskich miastach oraz na obszarach zlokalizowanych poza miastami wojewódzkimi w analizowanym okresie.

  czytaj dalej
 • Należy kierować się chłodną kalkulacją

  dodano: 06.08.2018

  Podczas zorganizowanego przez Otodom Spotkania Liderów Nieruchomości wręczyliśmy trzem firmom statuetki Lider Nieruchomości. Wyróżnienie „Za oryginalny model biznesowy odpowiadający na potrzeby klientów, kompleksową obsługę transakcji najmu i inwestowania w nieruchomości na wynajem oraz wysoką jakość usług” przypadło firmie Mzuri. O jej modelu biznesowym rozmawiamy z Janem Dziekońskim, Dyrektorem Projektów Strategicznych.

  czytaj dalej
 • Jak oni kupują?- badanie preferencji i satysfakcji klientów rynku pierwotnego (część 1)

  dodano: 06.08.2018

  Gdzie najczęściej szukają nieruchomości potencjalni kupujący? Co jest dla nich najważniejsze przy podejmowaniu decyzji o zakupie domu czy mieszkania? Na co zwracają największą uwagę wybierając miejsce zamieszkania? Na te i na inne pytania odpowiada badanie przeprowadzone przez Kantar TNS. Zobaczcie, co odpowiadali Wasi klienci.

  czytaj dalej
statystyka