Nasz profil na Facebook.com - polub nas

 • Spółka Polskie Domy Drewniane powołana – czy czeka nas druga Skandynawia

  dodano: 30.07.2018

  Spółka Polskie Domy Drewniane powołana – czy czeka nas druga Skandynawia

  PDD to kolejny rozdział księgi zwanej Narodowy Program Mieszkaniowy. Powstała spółka w kilka lat ma zacząć zarabiać i być w pełni samodzielna finansowo – bonusem mają być mieszkania dla mniej zamożnych obywateli.

  PDD ma się zająć budową domów wielorodzinnych pod mieszkania na wynajem z możliwością dojścia do własności. Pomysł powołania spółki wpisuje się w Narodowy Program Mieszkaniowy.

  Polskie Domy Drewniane
  Według badań obejmujących 2017 przeprowadzonych przez serwis Oferteo.pl wynika, że jedynie 9 procent Polaków decyduje się na budowę domu w technologii drewnianej-szkieletowej (tzw. dom kanadyjski).

  Ale to ma się zmienić za sprawą nowej państwowej spółki Polskie Domy Drewniane. Nowo powstały twór ma budować wielorodzinne budynki o konstrukcji drewnianej. W ten sposób udostępniane lokale mają trafiać do osób, których nie stać na wzięcie kredytu.

  czytaj dalej
 • Operacja „Wskrzeszenie” – rząd w Lizbonie będzie oddawał pałace i zamki w zamian za remont

  dodano: 30.07.2018

  Operacja „Wskrzeszenie” – rząd w Lizbonie będzie oddawał pałace i zamki w zamian za remont

  Rząd w Portugalii zajął się opuszczonymi nieruchomościami, które należą do skarbu państwa. Już niedługo, będzie można zostać ich właścicielem na pół wieku. Czy znajdą się chętni?

  Portugalczycy postanowił zagospodarować liczne należące do skarbu państwa nieruchomości, w tym opuszczone zamki, warownie, pałace i forty.

  Operacja „Wskrzeszenie”
  Nowa inicjatywa rządu nazywa się „Wskrzeszenie” i faktycznie, w pewnym sensie polega na przywracaniu życia umarłym. Metafora ta dotyczy opuszczonych nieruchomości o wartościowej lokalizacji i bogatej historii.

  Głównym celem akcji jest możliwość wyremontowania i restaurowania budynków, które od wielu lat nie doczekały się porządnego remontu. W zamian za 50 lat dzierżawy budynku inwestor miałby dokonać koniecznych napraw na własny koszt.

  Możliwość dzierżawy może być przedłużona, lecz nie wiadomo jeszcze na jakich zasadach. Budynki miałyby być przeznaczone na placówki turystyczne bądź restauracyjne.

  czytaj dalej
 • Taki widok z okna swojego domu w Polsce jest niemożliwy – dlaczego nie wolno budować na wybrzeżu

  dodano: 30.07.2018

  Taki widok z okna swojego domu w Polsce jest niemożliwy – dlaczego nie wolno budować na wybrzeżu

  Wiele ekskluzywnych posiadłości w USA znajduje się blisko linii brzegowej. Dzięki temu z okien salonu rozpościera się widok na bezkres oceanu. Czy w Polsce również można budować nad morzem?
  Nad samą linią brzegową budynki można spotkać w wielu krajach Europy – w Hiszpanii, Włoszech, Portugalii. W Polsce budynki nadmorskie znajdują się w dużej odległości od linii brzegowej. Dlaczego? 

  czytaj dalej
 • Technika „dni otwartych” jest skuteczna w sprzedaży nieruchomości – a niewielu ją zna

  dodano: 30.07.2018

  Technika „dni otwartych” jest skuteczna w sprzedaży nieruchomości – a niewielu ją zna

  Dni otwarte, czyli z angielskiego „open house” to niezwykle popularna na Zachodzie technika sprzedaży nieruchomości. W Polsce nadal nie jest zbyt często stosowana, ale osoby z niej korzystające nie narzekają na efekty.

  Branża nieruchomości bez przerwy szuka skuteczniejszych sposobów na lepszą prezentację oferty oraz szybkość przeprowadzanej transakcji. Technika dni otwartych może być bardzo skuteczna, gdy mamy ogromne doświadczenie bądź współpracujemy z profesjonalnym biurem nieruchomości.

  czytaj dalej
 • Legendarny snowboarder – Shaun White – wynajmuje swój dom. Sprawdź czy Cię stać

  dodano: 30.07.2018

  Legendarny snowboarder – Shaun White – wynajmuje swój dom. Sprawdź czy Cię stać

  Shaun White to nie tylko prawdziwa legenda snowboardingu, lecz również skuteczny biznesmen. Na nieruchomościach zarabia niewiele gorzej niż na kontraktach sponsorskich. Oto kolejna rezydencja w jego portfolio.

  Shaun White to złoty medalista Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu z 2018. Obecnie oferuje na wynajem jedną z najładniejszych rezydencji w Malibu.

  czytaj dalej
 • Blaski i cienie obsługi inwestycji deweloperskich

  dodano: 30.07.2018

  Subiektywny przegląd modeli współpracy między deweloperem a pośrednikiem. Patrycja Sudwoj-Boleńska pisze o tym, jak wypracować długoterminową relację oraz – na podstawie własnego case study – wskazuje dobre i złe strony relacji deweloper-pośrednik.

  czytaj dalej
 • Czynsze rosną wraz z cenami lokali. I to nie tylko w metropoliach

  dodano: 30.07.2018

  Jak wynika wiarygodnych danych cen polskich mieszkań wzrosły. Ten wzrostowy trend można określić jako długotrwały, ponieważ rozpoczął się w 2013 roku.

  czytaj dalej
 • Małżonkowie jako klienci pośrednika. Kilka praktycznych kwestii

  dodano: 27.07.2018

  Jak świadomie podpisywać umowę z małżonkami, by mieć realną szansę na dochodzenie roszczeń w przyszłości? Rafał Szczeponek przedstawia kilka praktycznych kwestii w temacie odpowiedzialności małżonków z tytułu zawarcia umowy z pośrednikiem.

  czytaj dalej
 • Mieszkania komunalne w Polsce – te miasta budują najwięcej

  dodano: 27.07.2018

  W 2017 r. polskie samorządy ukończyły 1715 mieszkań komunalnych. W tym czasie deweloperzy zbudowali ich ponad 105 tys. Trudno mieć złudzenia, że problem gminnych lokali zostanie szybko rozwiązany Jak wynika z analizy przeprowadzonych przez ekspertów serwisu RynekPierwotny.pl który pokazuje , że w poszczególnych miastach na prawach powiatu liczba nowych mieszkań komunalnych jest bardzo zróżnicowana.

  czytaj dalej
 • Przekształcenie użytkowania wieczystego we własność uchwalone przez Sejm

  dodano: 23.07.2018

  Właściciele mieszkań nie będą zaskakiwani podwyżkami opłat za użytkowanie wieczyste. Efektem przekształcenia jest wyeliminowanie problemów z aktualizacją opłat rocznych z tytułu użytkowania wieczystego nieruchomości zabudowanych na cele mieszkaniowe.

  czytaj dalej
 • Oryginalny budynek wieży ciśnień wystawiony na sprzedaż – w Anglii będzie na nią popyt

  dodano: 23.07.2018

  Niezwykła oferta pojawiła się na sprzedaż w niewielkiej brytyjskiej miejscowości. Nieruchomość w rzeczywistości jest nieczynną wieżą ciśnień, a jej kształt to efekt pracy najlepszy konstruktorów swoich czasów.

  czytaj dalej
 • 5 najważniejszych rzeczy jakie trzeba wiedzieć na temat końca użytkowania wieczystego

  dodano: 23.07.2018

  Ustawa przekształceniowa jest jednym z elementów szerszej strategii Narodowego Programu Mieszkaniowego. Oto najważniejsze rzeczy jakie trzeba wiedzieć.

  W środę odbyło się drugie czytanie projektu ustawy dot. przekształcenia użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności. Posłowie zgłosili niewielką ilość błędów redakcyjnych.

  czytaj dalej
statystyka