Nasz profil na Facebook.com - polub nas

 • Co oznacza koniec użytkowania wieczystego? Zmiany w prawie od stycznia 2019

  dodano: 29.06.2018

  Zamiana użytkowania wieczystego na własność to szereg korzyści. Przede wszystkim ogromne oszczędności oraz możliwość sprzedaży gruntu. Użytkowanie wieczyste ma odejść do lamusa, a sam proces ma być ułatwiony.

  Użytkowanie wieczyste jest rozwiązaniem zaczerpniętym ze Związku Radzieckiego. Grunt w takim przypadku jest w pewnym sensie wynajęty na zdefiniowany okres czasu, a jego właścicielem jest państwo.

  czytaj dalej
 • Łata, kątomierz i poziomica – odbieramy mieszkanie od dewelopera krok po kroku

  dodano: 29.06.2018

  Oczekiwanie na mieszkanie z rynku pierwotnego potrafi się dłużyć. Nic dziwnego, że w momencie gdy w końcu istnieje możliwość jego odbioru, wielu z Nas robi to po łebkach byle tylko się wprowadzić. A to błąd!
  By właściwie odebrać mieszkanie najlepiej zatrudnić fachowca, który po wejściu do lokalu szybko oceni jego stan. Jeżeli nie ma takiej możliwości, to podajemy garść porad jak się do odbioru właściwie przygotować.

  czytaj dalej
 • Najdroższy dom w Stanach – jego cena spadła o 62 miliony dolarów, a i tak nikt nie chce go kupić

  dodano: 29.06.2018

  Budynek został oddany do użytku pod koniec 2016 roku i już w styczniu następnego kwartału trafił do sprzedaży za 250 milionów dolarów. Ogromna rezydencja położona w Bel Air ponownie trafiła na rynek.

  O tym niezwykłym budynku, pisaliśmy już w styczniu zeszłego roku – Najdroższy dom USA wystawiony na sprzedaż.

  Bruce Makowsky
  W 2017 roku oferta sprzedaży domu była najwyższą kwotą ofertową podaną na rynku. 250 milionów dolarów to mocno ponad miliard złotych! Niezwykła posiadłość znajduje się w dzielnicy Los Angeles – Bel Air.

  czytaj dalej
 • Szwajcarski pałac z tajnym przejściem wystawiony na aukcji – wylicytuj go już dziś

  dodano: 29.06.2018

  Chateau de Bavois to pałac, który zostanie sprzedany coraz bardziej popularną metodą licytacji. Aukcja rusza już dziś – 28 czerwca – rozpoczyna się bez ceny minimalnej.

  Rezydencja Chateau de Bavoisto to budynek pochodzący z XIV wieku, znajduje się niedaleko Lozanny. Za pośrednictwo sprzedaży odpowiada dom aukcyjny Concierge Auctions.

  czytaj dalej
 • Dom będący manifestem natury – pełna organicznych form nieruchomość czeka na kupca

  dodano: 29.06.2018

  Nieruchomość zwana Shining Hand Ranch nie posiada kantów, a przy jej budowie wykorzystano jedynie naturalne materiały. Ale najbardziej magiczne jest w niej wykończenie. Czegoś takiego nie widzi się codziennie.

  Budynek powstał w 2016 roku i od momentu oddania do użytkowania poszukiwany jest kupiec. Problemem tej nieruchomości może być oryginalne wykończenie oraz… cena.

  Shining Hand Ranch
  Posiadłość znajduje się na niedostępnych terenach, mniej więcej w połowie drogi między Portland a Sacramento. Niedaleko autostrady numer 5. W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się miasto Ashland, znane z organizowania Oregon Shakespeare Festival.

  czytaj dalej
 • Rynek mieszkaniowy – czerwiec 2018 r.

  dodano: 29.06.2018

  Eksperci z portalu nieruchomości otodom.pl. dokonał analizy sytuacji na rynku mieszkań w maju 2018r. Jak kształtowały się ceny mieszkań w badanym okresie?

  czytaj dalej
 • Krajobraz po burzy. Nastroje właścicieli biur i popularność serwisów po podwyżkach

  dodano: 29.06.2018

  Jakie zmiany zaszły wśród poszukujących i ogłoszeniodawców od 2017 r.? Jak sytuacja wygląda obecnie? Portal Nieruchomosci-online.pl przedstawia ogólne statystyki portali oraz pyta o nastroje właścicieli biur nieruchomości.

  czytaj dalej
 • Kredyty hipoteczne – co powinni o nich wiedzieć pośrednicy nieruchomości?

  dodano: 26.06.2018

  Ponad połowa transakcji na rynku nieruchomości w Polsce – zarówno na pierwotnym i wtórnym jest finansowana za pośrednictwem kredytu hipotecznego. Decyzja o zakupie mieszkania zazwyczaj zapada oczywiście w głowie klienta, natomiast, jeśli on kredytuje się i nie ma środków własnych taka decyzja jest uzależniona też od czynników zewnętrznych.

  czytaj dalej
 • Ulga mieszkaniowa: Ministerstwo Finansów szykuje zmiany w trzy lata na inwestycję

  dodano: 25.06.2018

  Z zapowiedzi resortu finansów wynika, że osoby, które sprzedały nieruchomość, będą miały więcej czasu na zakup nowej.

  czytaj dalej
 • Bloki z płyty nie umywają się do tej chałupy – tak wygląda najstarszy zachowany dom w Anglii

  dodano: 22.06.2018

  Bloki z płyty nie umywają się do tej chałupy – tak wygląda najstarszy zachowany dom w Anglii

  Choć ciężko w to uwierzyć dom stoi w tym miejscu od co najmniej XI wieku. Bez większych zmian w jego konstrukcji przetrwał do dzisiejszych czasów i jest najstarszą tego typu budowlą w Anglii.

  Piękny budynek kryty strzechą był budynkiem mieszkalnym dla pracowników rolnych w czasach późnego średniowiecza. Nazywana jest potocznie „the hovel” czyli nora bądź rudera. 

  czytaj dalej
 • Duże mieszkanie – bardziej ekonomiczne i lepsza inwestycja na przyszłość

  dodano: 22.06.2018

  Duże mieszkanie – bardziej ekonomiczne i lepsza inwestycja na przyszłość

   Duże mieszkanie w bloku to nie tylko prestiż, to również duże możliwości. Czy warto zaoszczędzić kilkadziesiąt złotych na kilku metrach dodatkowej przestrzeni i jak wykorzystać większą powierzchnię mieszkania. Podpowiadamy!

  Program MDM był idealnym czasem, dla osób które chciały kupić większe mieszkanie. Umożliwiał kupno większego lokalu w lepszej lokalizacji osobom mogącym sobie pozwolić na zakup. Warto było z tego skorzystać, bo większe mieszkanie to dobry wybór. 

  czytaj dalej
 • Wiedźmin otrzyma skwer w Łodzi – rodzinnym mieście Andrzeja Sapkowskiego autora popularnych książek

  dodano: 22.06.2018

  Wiedźmin otrzyma skwer w Łodzi – rodzinnym mieście Andrzeja Sapkowskiego autora popularnych książek

  Geralt z Rivii – postać znana z serii książek oraz gier komputerowych otrzyma swój skwer w Łodzi. Rodzinnym mieście autora książek o wiedźminie – Andrzeja Sapkowskiego.

  Wiedźmin to jedna z najlepiej rozpoznawalnych polskich marek na świecie. Projekt uchwały nadającej imię wiedźmina jednemu ze skwerów w Łodzi przygotowały władze miasta. 

  czytaj dalej
statystyka