Nasz profil na Facebook.com - polub nas

 • Gdzie zgłosić i czym zmierzyć. Jak wyciszyć mieszkanie. Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o hałasie

  dodano: 27.04.2018

   Ciężko w to uwierzyć, ale hałas jest jednym z zanieczyszczeń środowiska. W jaki sposób wyciszyć mieszkanie? Jak sprawdzić poziom hałasu i gdzie zgłosić, jeżeli jest on wyższy niż mówią przepisy? Podpowiadamy!

   Jak mierzyć hałas

  25 kwietnia przypada Międzynarodowy Dzień Świadomości Zagrożenia Hałasem ustanowiony w 1995 przez Ligę Niedosłyszących.

  Hałas mierzy się za pomocą specjalnego urządzenia zwanego decybelomierzem lub sonometrem. Poziom hałasu powinien być mierzony przez godzinę z wyłączeniem nadzwyczajnych dźwięków (np. dźwięku przejeżdżającego autobusu).

  Z godzinnych pomiarów wyciąga się średnią. Jeżeli jest ona wyższa niż w przepisach określonych przez Państwową Inspekcję Pracy bądź Ministerstwo Ochrony Środowiska można to zgłosić odpowiedniej służbie.

  Do mierzenia hałasu na własne potrzeby można wykorzystać profesjonalną aparaturę. Ceny decybelomierzy zaczynają się od około 200 złotych. Można również skorzystać z licznych aplikacji na telefon, lecz wyniki w nich pokazywane należy traktować z dużym dystansem.

  czytaj dalej
 • Al Capone pod koniec życia mieszkał na Florydzie – posiadłość słynnego gangstera wystawiona na sprzedaż

  dodano: 27.04.2018

  Piękna posiadłość w Miami Beach do dzisiaj jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych adresów w Stanach. Gangster kupił posiadłość za 40 tysięcy dolarów – obecnie jest warta dużo więcej!

  Dom Ala Capone

  Al Capone przeniósł się na stałe do posiadłości po zaplanowanej i zrealizowanej, słynnej masakrze Św. Walentego, w której zginęło 7 członków gangu Morana.

  Słynny gangster kupił dom w 1928 roku za śmieszne z dzisiejszej perspektywy pieniądze – 40 tysięcy dolarów. Drugie tyle zainwestował w remont posiadłości oraz budowę największego w tamtych czasach prywatnego basenu w Miami.

  Posiadłość należała do niego aż do śmierci gangstera w 1947 roku. Dom trafił później w ręce wdowy – Mae Capone. Mieszkała w rezydencji aż do 1952 roku. Ostatnio rezydencja została kupiona w 2014 roku przez jeden z funduszy inwestycyjnych z Miami za 7,98 miliona dolarów.

  czytaj dalej
 • Uważaj czym palisz w piecu – „Strażnicy atmosfery” sprawdzą popiół w Twoim domu

  dodano: 27.04.2018

  Straż Gminna w przyszłym sezonie grzewczym będzie miała narzędzie do badania popiołu, dzięki czemu będzie w stanie skontrolować materiał jakim się pali w piecu. Strażnicy otrzymają również stosowne uprawniania.

  Pilotażowy program „Strażnicy Atmosfery” wystartuje na Dolnym Śląsku na przełomie 2018-2019 roku i będzie finansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

  „Strażnicy atmosfery”
  Program ma na celu poprawę jakości powietrza w rejonie Dolnego Śląska. Strażnicy gminni otrzymują specjalne uprawnienia, dzięki którym będą mogli pobierać próbki z palenisk na prywatnych posesjach.

  Gminy w rejonie Dolnego Śląska, które mają straż gminną bądź specjalnych urzędników powołanych do badania kontroli jakości powietrza będą mogły składać podania o dofinansowanie. Na ten cel Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu przewidział pół miliona złotych środków.

  czytaj dalej
 • Warimpex z najlepszym wynikiem finansowym od wejścia na giełdę

  dodano: 27.04.2018

   

  40,5 miliona Euro – to zysk wypracowany w 2017 roku przez spółkę Warimpex Finanz – und Beteiligungs AG. Tym samym jest to najlepszy wynik wypracowany od wejście na giełdę w 2007 roku.

  Na ten efekt złożyło się kilka kluczowych inwestycji. Przede wszystkim wyższa wycena nieruchomości biurowych oraz zysków ze sprzedaży udziału w ośmiu hotelach. Gdyby nie to, wynik spółki byłby jeszcze lepszy.

  czytaj dalej
 • Laurene Powell – wdowa po Stevie Jobsie – kupiła posiadłość za 16,5 miliona dolarów

  dodano: 27.04.2018

  Niewiele się mówi o wdowie po słynnym Stevie Jobsie, a Laurene Powell żyje nadal i ma się dobrze. Odpowiada za drugą najdroższą transakcję nieruchomościową w San Francisco tego roku.

  czytaj dalej
 • RODO na rynku nieruchomości – szkolenia 8 maja OLSZTYN, 11 maja KRAKÓW, 15 maja WARSZAWA, 16 maja KATOWICE #RODO

  dodano: 27.04.2018
  czytaj dalej
 • Raport cen ofertowych mieszkań na rynku wtórnym – IV kwartał 2017 r.

  dodano: 27.04.2018

  Alicja Palińska

  Na podstawie danych z portalu Nieruchomosci-online.pl powstał raport dotyczący cen ofertowych mieszkań w największych polskich miastach na rynku wtórnym w IV kwartale 2017 roku. Analiza pokazuje, jak wielkość, stan i lokalizacja nieruchomości wpływa na kształtowanie się cen rynkowych.

  czytaj dalej
 • Raport rynku najmu-kwiecień 2018

  dodano: 27.04.2018

  Jak wynika z danych Bankier.pl udostępnionych przez Otodom.pl ceny na rynku mieszkań w relacji miesiąc do miesiąca właściciele mieszkań oczekiwali co najwyżej kilka procent mniej. Średnia oczekiwania cena ofertowa w Warszawie wyniosła 2758 zł/m-c przy lokalach o powierzchni 38-60 mkw.

  czytaj dalej
 • Skarga pauliańska – urzędnicy będą mogli unieważniać transakcje nieruchomości by odzyskać długi sprzedawcy

  dodano: 24.04.2018

   

  Skarga pauliańska – TK potwierdził prawo dla fiskusa (102200443 / shutterstock.com)

  Kupiłeś działkę bądź dom od dłużnika? Urzędnicy będą mogli teraz unieważnić transakcję sprzedaży by odzyskać zaległy podatek. Na ten krok mają nawet 5 lat od zawarcia transakcji.
  Zgodnie z wyrokiem TK, art. 527 § 1 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny w zakresie, w jakim znajduje zastosowanie na zasadzie analogii legis do ochrony należności publicznoprawnych, jest zgodny z art. 2 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej.

  czytaj dalej
 • Kupujemy działkę pod budowę domu – poradnik dla początkujących

  dodano: 23.04.2018

   

  Jak kupić działkę budowlaną – poradnik dla początkujących (Domiporta.pl)

  Wiosna to dobry moment na wybór działki. Początek roku sprzyja poszukiwaniom odpowiedniego miejsca na budowę domu. Trzeba to robić z głową. Oto kilka porad, by nie popełnić błędu.
  Zakup działki pod budownictwo jednorodzinne to bardzo indywidualna sprawa, lecz warto być czujnym. Kupno własnej działki to jedna z najważniejszych decyzji w życiu.

  czytaj dalej
 • Zamieszkaj w spokoju na końcu świata – wyspa z domami do kupienia za niecały milion złotych

  dodano: 23.04.2018

   

  Oferta kupna wyspy Pickersgill Premises (zdjęcia ofertowe / circaoldhouses.com)

  Wyspa, o której mowa to Pickersgill Premises zwana również Burdens Point. Spacer wzdłuż zatoki, w której się znajduje została nazwa przez radio CBC „najpiękniejszym na świecie”.
  Kupienie wyspy w Polsce graniczy z cudem, na szczęście istnieją oferty z innych krajów, a ta jest wyjątkowa. Nie tylko pod kątem atrakcyjności, ale i ceny.

  czytaj dalej
 • Dzień otwarty – amerykański trik na szybszą sprzedaż nieruchomości

  dodano: 23.04.2018

   

  Dzień otwarty – sposobem na szybką sprzedaż nieruchomości (190775483 / shutterstock.com)

  Sprzedać nieruchomość jest w zasadzie łatwo. Wystarczy wystawić ogłoszenie i już. Otóż nie. Jest to proces bardzo trudny i wymagający przygotowania. Zwłaszcza, gdy zależy nam na czasie.

  Najłatwiej jest skorzystać z pomocy doświadczonego pośrednika nieruchomości, ale jeżeli chcemy załatwić wszystko samodzielnie – nic nie stoi na przeszkodzie. Oto szybka sprzedaż nieruchomości w kilku krokach.

  czytaj dalej
statystyka