Nasz profil na Facebook.com - polub nas

 • Raport rynku najmu-luty 2018

  dodano: 26.02.2018

  Jak wynika z danych Bankier.pl udostępnionych przez Otodom.pl ceny na rynku mieszkań w relacji miesiąc do miesiąca właściciele mieszkań oczekiwali co najwyżej kilka procent więcej. Średnia oczekiwania cena ofertowa w Warszawie wyniosła 2899 zł/m-c przy lokalach o powierzchni 38-60 mkw.

  czytaj dalej
 • Rynek mieszkaniowy – luty 2018 r.

  dodano: 26.02.2018

  Eksperci z portalu nieruchomości otodom.pl. dokonał analizy sytuacji na rynku mieszkań w styczniu 2087r. Jak kształtowały się ceny mieszkań w badanym okresie?

  czytaj dalej
 • Jak przekształcić użytkowanie wieczyste w prawo własności

  dodano: 26.02.2018

  Użytkowanie wieczyste jest prawem rzeczowym wykazującym wiele podobieństw do własności. Daje uprawnionemu tytuł prawny do korzystania z danego terenu, często włącznie z jego zabudową. Prawem użytkowania wieczystego można również rozporządzać, podobnie jak własnością. Jednak powoduje ono obowiązek corocznego uiszczenia opłat na rzecz właściciela danej nieruchomości gruntowej, najczęściej gminy lub Skarbu Państwa.Sposobem na uniknięcie tego kosztu jest nabycie własności nieruchomości. W tym celu warto rozważyć złożenie wniosku o przekształcenie użytkowania wieczystego w prawo własności.

  czytaj dalej
 • Odbyło się seminarium Powszechnej Akademii Nieruchomości PTEiDRN. Smardzewice 8-9 grudnia 2017 rok

  dodano: 25.02.2018

  W dniach 8-9 grudzień w Smardzewicach w Hotelu Molo położonym nad Zalewem Sulejowskim odbyła się wspaniała sesja Powszechnej Akademii Nieruchomości PTEiDRN, poświęcona problematyce Wady budynków – podstawy wiedzy dla profesjonalistów rynku nieruchomości. Rozpoznawanie przyczyn powstawania wad budynków. Skutki wad budynków. Podjęto także temat portali nieruchomościowych oraz sytuacji rynku nieruchomości po podwyżkach. 

  czytaj dalej
 • Raport -wtórny rynek nieruchomości luty 2018 r

  dodano: 23.02.2018

  Podobnie jak w poprzednich miesiącach Portal Metrohouse oraz Expander dokonały analizy sytuacji na rynku nieruchomości mieszkaniowych. Jak kształtowały się ceny mieszkań w poszczególnych miastach?

  czytaj dalej
 • Lutowy ranking kredytów hipotecznych

  dodano: 23.02.2018

  Portal Bankier.pl zaprezentował miesięczny ranking kredytów hipotecznych. W Lutym br dokonano porównania ofert kredytów hipotecznych na sfinansowanie zakupu przez małżeństwo 30-latków wychowującego jednego potomka który chce kupić na rynku pierwotnym 65-metrowe mieszkanie.

  czytaj dalej
 • Ile kosztuje budowa domu w Polsce?

  dodano: 23.02.2018

  Jakim budżetem powinien zatem dysponować przeciętny Kowalski, aby wybudować swój własny dom? Oto szacunki specjalistów z Kalkulatora Budowlanego obliczyli, jaki będzie koszt budowy domów o powierzchni 100- metrów, 140- metrów i 200-metrów.

  czytaj dalej
 • 28 lutego 2018 ZAMYKAMY Okno Transferowe do Specjalnej Rabatowej Oferty nowego partnera GRUPY FB Partnerstwo Pośredników Nieruchomości

  dodano: 20.02.2018

  Zostało Otwarte Okno Transferowe do Specjalnej Rabatowej Oferty naszego nowego partnera GRUPY na FB Partnerstwo Pośredników Nieruchomości – portalu Gratka.pl w tym celu powstała specjalna podgrupa – Grupa Córka którą nazwana od koloru winiety Grupą Czerwoną Partnerstwo Pośredników Nieruchomości Strefa Specjalnych Rabatów z ofertą Partnera. Okno Transferowe zostało otwarte do końca 28 lutego b.r. – po tym terminie promocja dla uczestników Grupy zostanie zamknięta.

  Znajdziecie tam Okno Transferowe z formularzami do oferty Partnera, regulaminy, oferty i graficzne wizualizacje. Z oferty skorzystają tylko uczestnicy Grupy NIEBIESKIEJ Grupy Matki – Partnerstwo Pośredników Nieruchomości Bunt w Zagrodzie Dojnych Krów PATRZ LINK do GRUPY NIEBIESKIEJ , którzy następie wejdą do Grupy Czerwonej Partnerstwo Pośredników Nieruchomości.

  W Grupie Czerwonej Partnerstwo Pośredników Nieruchomości Strefa Specjalnych Rabatów jest już ponad 531 firm, które są zainteresowane propozycja Partnera Grupy – wysłały one już ponad 100 zgłoszeń do Partnera – portalu Gratka.pl dla skorzystania z oferty rabatów zaproponowanych dla Grupy CZERWONEJ.

  Otwarte jest okno transferowe w tej Grupie zakupowej ze specjalną ofertą rabatową Gratka.pl. Dostęp do najnowszej Grupy „CZERWONEJ” Partnerstwo Pośredników Nieruchomości – Strefa Specjalnych Rabatów PATRZ LINK można uzyskać tylko poprzez uczestnictwo (zapisanie się) w Grupie „NIEBIESKIEJ” – Partnerstwo Pośredników Nieruchomości. Bunt w Zagrodzie Dojnych Krów PATRZ LINK 

  Czyli najpierw wpis do Grupy Niebieskiej Patrz LINK potem wpis do Grupy Czerwonej Patrz LINK 

  Cała akcja dotyczy to tylko przedsiębiorców pośrednictwa w obrocie nieruchomościami.

  zk

  czytaj dalej
 • Technologia w kieszeni. Po(d)ręczny zestaw aplikacji pośrednika.

  dodano: 19.02.2018
  katarzyna-czerwiak

  Katarzyna Czerwiak

  W pracy pośrednika nieruchomości ważny jest czas. Często traci się go na sprawdzanie dat w kalendarzu, szukaniu kartek z informacjami o nieruchomości lub kliencie, czy też gubieniu drogi na trasie albo w mieście. Z pomocą przychodzą aplikacje liczne aplikacje, o których opowie nam więcej Katarzyna Czerwiak.

  czytaj dalej
 • Fiskus chce się dobierać do pieniędzy z wynajmu

  dodano: 19.02.2018

  Jak podaje rynekpierwotny.pl, zmiany w zakresie ryczałtowego opodatkowania prywatnego najmu, prywatnej dzierżawy i umów o podobnym charakterze dotyczą osób które uzyskujących przychód z tego tytułu ponad 100 tys. zł rocznie. Od 1 stycznia 2018 r. nadwyżka rocznych przychodów wynosząca ponad 100 tys. zł została objęta ryczałtową stawką 12,5%. Dla niższych przychodów nadal pozostanie dotychczasowa stawka na poziomie 8,5%.

  czytaj dalej
 • Zróżnicowanie standardu izolacyjności cieplnej w polskich domach

  dodano: 19.02.2018

  Jak wynika z danych udostępnionych przez portalu Rynek Pierwotny.pl pomimo wznoszenia nowych budynków o wysokim standardzie energetycznym, ogólna sytuacja nadal nie przedstawia się najlepiej. Świadczy o tym liczba polskich domów, bo około 38,0% to domy posiadające bardzo niski standard izolacyjności cieplnej i kwalifikują się do natychmiastowego ocieplenia.

  czytaj dalej
 • Wskaźnik zainteresowania. Twój obiektywny doradca.

  dodano: 16.02.2018
  Karolina Kłujszo

  Karolina Kłujszo

  Zespół portalu Nieruchomosci-online.pl udostępnił nowe narzędzie pokazujące, które z Twoich ogłoszeń cieszy się największą popularnością. Dzięki Wskaźnikowi zainteresowania będziesz mógł zobaczyć, co tak naprawdę dzieje się z Twoimi ogłoszeniami. Więcej o nowej funkcjonalności opowiada Karolina Kłujszo.

  czytaj dalej
statystyka