Nasz profil na Facebook.com - polub nas

 • Raport cen ofertowych na rynku wtórnym – II kwartał 2017 r.

  dodano: 30.10.2017
  Alicja Palińska

  Alicja Palińska

  Na podstawie danych z portalu Nieruchomosci-online.pl powstał raport dotyczący cen ofertowych mieszkań w największych polskich miastach na rynku wtórnym w II kwartale 2017 roku. Analiza pokazuje, jak wielkość, stan i lokalizacja nieruchomości wpływa na kształtowanie się cen rynkowych.

  czytaj dalej
 • Ceny transakcyjne nieruchomości w Polsce

  dodano: 30.10.2017

  Jak wynika z najnowszych danych zebranych przez Home Broker i Open Finance w ostatnich miesiącach ceny transakcyjne mieszkań na rynku ogólnopolskim lekko wzrosły. Różnica pomiędzy najwyższym i najniższym notowaniem Indeksu Cen Transakcyjnych w skali miesiąca spadły 1,14 proc. do poziomu 849,45 pkt, a rok do roku wskaźnik praktycznie nie zmienił się.

  czytaj dalej
 • Raport Deloitte: polskie spółki budowlane 2016 r.

  dodano: 30.10.2017

  Firma doradcza Deloitte opublikowała raport „Polskie spółki budowlane 2017 -najważniejsi gracze, kluczowe czynniki wzrostu i perspektywy rozwoju branży”, w którym zaprezentowała ranking spółek budowlanych w Polsce pod względem przychodów w 2016 roku. W czołówce zestawienia znalazły się Grupa Budimex, Skanska S.A. i Strabag. Jakie wnioski na temat sytuacji polskich firm budowlanych uzyskano w ramach przeprowadzonej analizy?

  czytaj dalej
 • Wyłączność odczarowana

  dodano: 27.10.2017
  Izą Miks-Kożuchowską

  Izą Miks-Kożuchowską

  Praca w oparciu o umowę na wyłączność wymaga od agenta pełnego zaangażowania. Wiąże się ze stuprocentową odpowiedzialnością za przebieg i powodzenie transakcji, dlatego też nie każdy się odnajdzie w tym modelu. O blaskach i cieniach pracy na umowach na wyłączność opowiada Iza Miks-Kożuchowska – pośredniczka, właścicielka biura, trenerka i mentorka.

  czytaj dalej
 • Rynek mieszkaniowy – październik 2017 r.

  dodano: 27.10.2017

  Eksperci z portalu nieruchomości otodom.pl. dokonał analizy sytuacji na rynku mieszkań w wrześniu 2017r. Jak kształtowały się ceny mieszkań w badanym okresie?

  czytaj dalej
 • Raport o cenach działek budowlanych w Polsce

  dodano: 27.10.2017

  Jak wynika z badania przeprowadzonego przez portal Bankier.pl w oparciu o dane uzyskane z serwisu Otodom.pl, w wrześniu br ceny gruntów pod budowę domu spadły w porównaniu z miesiącem poprzednim. Jak kształtowały się ceny działek budowlanych w wybranych polskich miastach oraz na obszarach zlokalizowanych poza miastami wojewódzkimi w analizowanym okresie.

  czytaj dalej
 • Klauzule wyłączności w umowach pośrednictwa w obrocie nieruchomościami

  dodano: 23.10.2017
  Piotr Dobrowolski

  Piotr Dobrowolski

  Każdy agent, działający w oparciu o umowy na wyłączność, powinien szczególnie zadbać o odpowiednie zredagowanie klauzuli wyłączności. Mimo braku wyraźnych regulacji treść dotycząca wyłączności podlega jednak pewnym ograniczeniom. O tym, na co zwrócić uwagę podczas komponowania umowy z klauzulą wyłączności przeczytasz w artykule Piotra Dobrowolskiego.

  czytaj dalej
 • Październikowy ranking kredytów hipotecznych

  dodano: 23.10.2017

  Portal Bankier.pl zaprezentował miesięczny ranking kredytów hipotecznych. W październiku br dokonano porównania ofert kredytów hipotecznych na sfinansowanie zakupu przez małżeństwo wychowujące jedno dziecko którzy chce kupić na rynku pierwotnym 62-metrowe mieszkanie.

  czytaj dalej
 • Gdzie nie chcemy mieszkać w Warszawie ?

  dodano: 23.10.2017

  Jak wynika z raportu przygotowanego przez Metrohouse najczęściej odrzucanych przez poszukujących mieszkań w Warszawie to Białołęka, Rembertów i Wesoła. Natomiast Mokotów, Ochota, Ursynów, Wola i Żoliborz to dzielnice, które nie otrzymała żadnego negatywnego wskazania.

  czytaj dalej
 • Wideomarketing w branży nieruchomościach

  dodano: 20.10.2017
  magdalena_dani_o_

  Magdalena Daniłoś

  Popularność materiałów wideo jako formą komunikacji pomiędzy firmą a klientem wciąż rośnie, a jego potencjał dostrzegają kolejne branże. Sektor pośrednictwa nieruchomościami także nie pozostaje obojętny i coraz częściej można w sieci znaleźć krótkie filmiki z prezentacją oferty czy wideo o charakterze edukacyjnym. O tajnikach i metodach wykorzystania wideomarketingu do komunikacji opowiada Magdalena Daniłoś.

  czytaj dalej
 • Ile kosztowało utrzymanie mieszkania w IX 2017?

  dodano: 20.10.2017

  Jak wynika z najnowszych danych przedstawionych przez GUS, statystyczna dwuosobowa rodzina wydaje średnio trochę ponad 568 zł. Jak wynika z opublikowanych danych przez Lion’s Bank od połowy 2016 roku przeciętny koszt związany z „dachem nad głową” zaczęły rosnąć.

  czytaj dalej
 • Raport -wtórny rynek nieruchomości wrzesień 2017 r.

  dodano: 20.10.2017

  Podobnie jak w poprzednich miesiącach Portal Metrohouse oraz Expander dokonały analizy sytuacji na rynku nieruchomości mieszkaniowych. Jak kształtowały się ceny mieszkań w poszczególnych miastach?

  czytaj dalej
statystyka