Nasz profil na Facebook.com - polub nas

 • Nowy dom – budować czy kupować?

  dodano: 29.09.2017

  Wiele osób planujących zamieszkać we własnym domu, staje przed dylematem: wybudować go samodzielnie czy kupić od dewelopera? Głównymi czynnikami przy podjęciu ostatecznej decyzji są własna działka, budżet i spodziewany czas realizacji inwestycji. Obie propozycje mają swoje zalety i wady.

  czytaj dalej
 • Umowa najmu – wszystko, co trzeba wiedzieć!

  dodano: 29.09.2017

  Początek roku akademickiego to czas, kiedy szczególnie nie zaprawieni w bojach przeprowadzek, pierwszoroczniacy poszukują idealnego dla siebie kąta. Kiedy go już znajdziemy musimy zastanowić się nad podpisaniem stosownej umowy z właścicielem. Jakie elementy powinny się znaleźć w umowie najmu?

  czytaj dalej
 • NBP o sytuacji na rynku nieruchomości w Polsce w II kwartale 2017 roku

  dodano: 29.09.2017

  Narodowy Bank Polski opublikował kwartalny raport podsumowujący sytuację na rynku nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych w Polsce. Jakie najważniejsze zjawiska charakteryzowały rynek nieruchomości mieszkaniowych w największych polskich miastach w w II kwartale 2017 roku? Jak kształtowały się ceny mieszkań, a także dostępność mieszkania, kredytu, kredytowa mieszkania?

  czytaj dalej
 • Raport rynku najmu-wrzesień 2017

  dodano: 25.09.2017

  Jak wynika z danych Bankier.pl udostępnionych przez Otodom.pl ceny na rynku mieszkań w relacji miesiąc do miesiąca właściciele mieszkań oczekiwali co najwyżej kilka procent mniej. Wciąż jednak koszt wynajmu jest znacznie wyższy niż przed rokiem. Średnia oczekiwania cena ofertowa w Warszawie wyniosła 2372 zł/m-c przy lokalach o powierzchni 38-60 mkw.

  czytaj dalej
 • Ranking kredytów mieszkaniowych z niskim wkładem własnym

  dodano: 25.09.2017

  To nie prawda, że aby uzyskać kredyt hipoteczny trzeba posiadać aż 20% wkładu własnego. W większości banków wystarczy 10%. Eksperci podpowiadają, które banki mają atrakcyjną ofertę tego rodzaju kredytów.

  czytaj dalej
 • Mieszkania dla studentów. Ile trzeba zapłacić za wynajem w tym roku?

  dodano: 25.09.2017

  Studentów w Polsce jest około 2 milionów. Wielu z nich decyduje się na podjęcie studiów poza miejscem zamieszkania. Mała liczba pokoi w akademikach powoduje, że część z nich decyduje się wynająć mieszkanie. Eksperci z biura nieruchomości Metrohouse przeanalizowała stawki ofertowe mieszkań do wynajmu w kilkunastu popularnych lokalizacjach akademickich w Polsce.

  czytaj dalej
 • Rynek mieszkaniowy – wrzesień 2017 r.

  dodano: 22.09.2017

  Eksperci z portalu nieruchomości otodom.pl. dokonał analizy sytuacji na rynku mieszkań w sierpniu 2017r. Jak kształtowały się ceny mieszkań w badanym okresie?

  czytaj dalej
 • Raport o cenach działek budowlanych w Polsce

  dodano: 22.09.2017

  Jak wynika z badania przeprowadzonego przez portal Bankier.pl w oparciu o dane uzyskane z serwisu Otodom.pl, w sierpniu br ceny gruntów pod budowę domu spadły w porównaniu z miesiącem poprzednim. Jak kształtowały się ceny działek budowlanych w wybranych polskich miastach oraz na obszarach zlokalizowanych poza miastami wojewódzkimi w analizowanym okresie.

  czytaj dalej
 • Trudniej o kredyt hipotecznych

  dodano: 22.09.2017

  Jak wynika z danych zebranych przez Open Finance. Banki przy założeniu, że jest to rodzina trzyosobowa zarabiająca na rękę kwotę 5772,06 zł (każdy z rodziców zarabia po średniej krajowej) może pożyczyć 466 tys. zł w formie 30-letniego kredytu. Wynik ten jest nieznacznie niższy niż jeszcze przed miesiącem (o 5 tys. zł), natomiast w ciągu roku zdolność kredytowa modelowej rodziny wzrosła o ponad 44 tys. zł.

  czytaj dalej
 • Raport -wtórny rynek nieruchomości sierpień 2017 r.

  dodano: 18.09.2017

  Podobnie jak w poprzednich miesiącach Portal Metrohouse oraz Expander dokonały analizy sytuacji na rynku nieruchomości mieszkaniowych. Jak kształtowały się ceny mieszkań w poszczególnych miastach?

  czytaj dalej
 • Bezpieczny zakup mieszkania

  dodano: 18.09.2017

  Zakup mieszkania to niezaprzeczalnie najważniejsza potrzeba życiowa każdego z nas. Decyzja o jego zakupie jest spełnieniem naszych marzeń i zazwyczaj towarzyszą jej ogromne emocje i stres. Jest to przecież jedna z najważniejszych decyzji jakie podejmujemy w życiu i wielu osobom kojarzy się z podejmowaniem ryzyka.Dlatego też zanim podejmiemy decyzję o zakupie jakiejkolwiek nieruchomości powinniśmy mieć jak najszerszą wiedzę zarówno o kupowanym lokalu oraz o tym od kogo i na jakich warunkach dokonujemy zakupu. Pozwoli nam to zapewnić sobie bezpieczeństwo i komfort życia w nowym miejscu.

  czytaj dalej
 • Jak zamienić się na mieszkanie

  dodano: 18.09.2017

  Dotychczasowe mieszkanie jest za małe? Albo przeciwnie – za duże, a czynsz za wysoki? Może czas najwyższy pomyśleć o zamianie.Wbrew pozorom znalezienie osoby, z którą zamienimy się na mieszkanie, może okazać się łatwiejsze niż sprzedaż dotychczasowego i kupno nowego. A przy tym można sporo zaoszczędzić.

  czytaj dalej
statystyka