Nasz profil na Facebook.com - polub nas

 • Raport – budowa mieszkań w lipiec 2017 r.

  dodano: 28.08.2017

  Jak wynika z najnowszych danych GUS lipiec był miesiącem, w którym deweloperzy rozpoczęli o ponad o 28% więcej niż przez 7 miesięcy 2016 roku., ale też o ponad 39% więcej niż w analogicznym okresie przed rokiem.

  czytaj dalej
 • Długi Polaków za mieszkania coraz większe

  dodano: 28.08.2017

  Polacy zalegają z coraz większymi długami za mieszkanie. Jak wynika z Krajowego Rejestru Długów, zaległości lokatorów wobec spółdzielni mieszkaniowych i gminnych zarządców lokali przekraczają ponad 370 milionów złotych.

  czytaj dalej
 • Ryczałt za wynajem mieszkania nie dla każdego. Fiskus zaostrza stanowisko

  dodano: 28.08.2017

  Prosty i niski ryczałt nie dla najbogatszych wynajmujących mieszkania. Takie zmiany w nowelizacji ustawy o podatkach dochodowych i o ryczałtach proponuje Ministerstwo Finansów.

  czytaj dalej
 • Raport -wtórny rynek nieruchomości lipiec 2017 r.

  dodano: 25.08.2017

  Podobnie jak w poprzednich miesiącach Portal Metrohouse oraz Expander dokonały analizy sytuacji na rynku nieruchomości mieszkaniowych. Jak kształtowały się ceny mieszkań w poszczególnych miastach?

  czytaj dalej
 • Marże kredytów hipotecznych wzrosną jeszcze bardziej

  dodano: 25.08.2017

  Przejrzysta informacja o kredycie i ucywilizowanie procesu restrukturyzacji kredytu to zmiany, które wejdą w życie już 22 lipca br. Niestety za nowe obowiązki banków zapłacą klienci. Dla przeciętnego kredytobiorcy wzrost marż już oznacza dodatkowy wydatek rzędu 4 tys. złotych.

  czytaj dalej
 • Prawo nie chroni kredytobiorców przed eksmisją. RPO interweniuje, rząd milczy

  dodano: 25.08.2017

  Jeśli ktoś jest właścicielem mieszkania kupionego na kredyt, w tym kredyt frankowy, i nie jest w stanie spłacać tego kredytu, może zostać wyeksmitowany do noclegowni”. Rzecznik Praw Obywatelskich zwrócił się z pytaniem do ministra infrastruktury i budownictwa, czy zamierza interweniować w tej sprawie.

  czytaj dalej
 • Jak bezpiecznie wynająć swoje mieszkanie?

  dodano: 21.08.2017

  Wynajem mieszkania zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem. Nie chodzi przy tym wyłącznie o to, że lokatorzy mogą zniszczyć lokal – wynajmujący może też trafić na najemcę, który będzie miał problem z terminowymi płatnościami. Czy istnieje sposób, by ryzyko takiej sytuacji zminimalizować?

  czytaj dalej
 • Polski rynek biurowy na rekordowych poziomach

  dodano: 21.08.2017

  W pierwszych sześciu miesiącach 2017 r. w Polsce podpisano umowy najmu na ponad 723 000 mkw biur, z czego rynek biurowy urósł o 188 400 mkw. przypadło na główne rynki poza Warszawą. Łącznie oddano do użytku prawie 320 000 mkw., a w budowie jest 1,8 mln mkw. biur poinformował dyrektor działu wynajmu powierzchni biurowych JLL Tomasz Czuba.

  czytaj dalej
 • Jak płacić podatek od wynajmu mieszkania?

  dodano: 21.08.2017

  Jeżeli wynajmujesz mieszkanie, sprawdź, jak zmieniły się zasady opodatkowania najmu. Przedstawiamy praktyczne wskazówki, jak rozliczyć najem mieszkania z fiskusem. Zobacz, jaki podatek od wynajmu bardziej się opłaca: ryczałt czy zasady ogólne.

  czytaj dalej
 • Wyższy podatek od najmu mieszkania.

  dodano: 18.08.2017

  Złe wieści dla zarabiających na wynajmie mieszkań, rząd zamierza wprowadzić zmiany w zasadach opodatkowania prywatnego najmu. Proponowane zmiany przez Ministerstwo Finansów, mają ograniczyć zakres stosowania preferencyjnej stawki ryczałtu (8,50%). Podwyżka ma dotyczyć osób, które osiągają wysokie przychody w ramach prywatnego najmu (ponad 100 000 zł rocznie)

  czytaj dalej
 • Ogrody działkowe znikają. Coraz mniej miejsca na rodzinny relaks

  dodano: 18.08.2017

  W ciągu ostatnich trzynastu lat liczba rodzinnych ogrodów działkowych skurczyła się o dziesięć procent, a ich całkowita powierzchnia – o sześć. Ale Polacy nie przestają cenić sobie relaksu w ogródku, co widać po cenach.

  czytaj dalej
 • Elektrownie wiatrowe będą mogły stać blisko domów

  dodano: 18.08.2017

  Elektrownie wiatrowe będzie można budować tuż obok domów zmiana ta została spowodowana zmianą jednego słowa. Eksperci twierdzą ze to nieetyczny lobbying – pisze w czwartek „Dziennik Gazeta Prawna”.

  czytaj dalej
statystyka