Nasz profil na Facebook.com - polub nas

 • Rynek pierwotny. Czy warto?

  dodano: 31.07.2017
  Paweł Dzida

  Paweł Dzida

  Polacy coraz częściej zabezpieczają swoje oszczędności kupując mieszkania. Wpływ na zaistniałą sytuację ma wiele czynników zewnętrznych, zaczynając od oferty programu MdM, a na malejącym oprocentowaniu lokat bankowych kończąc. Sporym zainteresowaniem cieszą się nie tylko mieszania z rynku wtórnego, ale też pierwotnego. Tendencja ta sugeruje pośrednikom możliwość poszerzenia sfery działań. O tym czy warto przeczytasz w artykule Pawła Dzidy , gdzie omawia wady i zalety rynku pierwotnego.

  czytaj dalej
 • Raport o cenach działek budowlanych w Polsce

  dodano: 31.07.2017

  Jak wynika z badania przeprowadzonego przez portal Bankier.pl w oparciu o dane uzyskane z serwisu Otodom.pl, w czerwcu br ceny gruntów pod budowę domu utrzymywały się na zbliżonym poziomie w porównaniu z miesiącem poprzednim. Jak kształtowały się ceny działek budowlanych w wybranych polskich miastach oraz na obszarach zlokalizowanych poza miastami wojewódzkimi w analizowanym okresie.

  czytaj dalej
 • Ceny mieszkań w Europie. Jak wypadamy na ich tle?

  dodano: 31.07.2017

  Ceny mieszkań w Polsce są niskie na tle innych europejskich krajów. Jak wynika z danych Eurostatu pierwszych trzech miesiącach 2017 roku ceny mieszkań, wzrosły o 4 proc. w strefie euro i o 4,5 proc. w UE porównaniu do analogicznego okresu roku poprzedniego A w porównaniu do ostatniego kwartału 2016 r. mieszkania podrożały o 0,4 proc. w strefie euro i o 0,7 proc. w całej wspólnocie.

  czytaj dalej
 • Systemy współpracy sieciowej – czy jest mi to potrzebne?

  dodano: 28.07.2017
  Marcin Farbotko

  Marcin Farbotko

  Jak zapobiec sytuacji, w której kończą się propozycje ofert dla Twojego klienta? W jaki sposób zwiększyć liczbę sfinalizowanych transakcji i zapewniać stały rozwój Twojemu biznesowi? Dlaczego wyłączność nie jest już niezbędnym elementem zabezpieczenia biura, gdy decydujesz się na współpracę? Odpowiedzi na te pytania – i nie tylko – znajdziesz w artykule Marcina Farbotko.

  czytaj dalej
 • Rynek mieszkaniowy – lipiec 2017 r.

  dodano: 28.07.2017

  Eksperci z portalu nieruchomości otodom.pl. dokonał analizy sytuacji na rynku mieszkań w maju2017r. Jak kształtowały się ceny mieszkań w badanym okresie?

  czytaj dalej
 • Budowa bloku jest dwa razy droższa niż 20 lat temu

  dodano: 28.07.2017

  Osoby które pamiętają budowę własnego domu, a zwłaszcza koszty zauważą zmiany cen materiałów budowlanych. Jak wynika z przykładowych danych GUS-u, średnia cena 25 kg cementu portlandzkiego wzrosła z 8,9 zł (2005 r.) do 10,6 zł (2016 r.).

  czytaj dalej
 • Komunikacja podczas prezentacji nieruchomości

  dodano: 24.07.2017

  Paweł Surmacz

  Piotr Wierzbowski

  Piotr Wierzbowski

  Jest wiele elementów, na których podczas prezentacji nieruchomości skupia się pośrednik. Przede wszystkim zależy mu na ukazaniu wszystkich jej zalet i przekonaniu oglądającego do zakupu. Wszystko to odbywa się w ramach prowadzonego przez pośrednika procesu komunikacyjnego. Niestety, jego założenia zdaniem Piotra Wierzbowskiego i Pawła Surmacza są błędne. O tym, jak powinna przebiegać poprawna komunikacja podczas prezentacji nieruchomości dowiesz się z ich artykułu.

  czytaj dalej
 • Lipcowy ranking kredytów hipotecznych

  dodano: 24.07.2017

  Portal Bankier.pl zaprezentował miesięczny ranking kredytów hipotecznych. W lipcu br dokonano porównania ofert kredytów hipotecznych na sfinansowanie zakupu przez 30-letniego mężczyznę który chce kupić na rynku wtórnym 40-metrowe mieszkanie.

  czytaj dalej
 • Gdzie mieszkają Polacy? Ponad połowa w domach jednorodzinnych

  dodano: 24.07.2017

  Coraz więcej Polaków przeprowadza się do własnego domu – wynika z analizy Open Finance. Zupełnie inaczej jest m.in. w Niemczech, Austrii, Portugalii i na Malcie, gdzie coraz więcej obywateli przeprowadza się do bloków.

  czytaj dalej
 • Najem w praktyce – Seminarium Powszechnej Akademii Nieruchomości PTEIDRN 28 Wrzesień 2017 rok ŁÓDŹ

  dodano: 21.07.2017

  Najem w praktyce – Seminarium Powszechnej Akademii Nieruchomości PTEIDRN. 28 Wrzesień 2017 rok ŁÓDŹ. Czym jest umowa najmu i czym różni się od pozostałych umów o korzystanie z rzeczy? Czy trzeba być właścicielem nieruchomości, by zawrzeć umowę najmu?Jak zidentyfikować strony najmu? Czy umowa najmu musi być długa? Jak zabezpieczyć umowę najmu? Jak wysoką kaucję pobierać? Ubezpieczyć lokal, czy nie?Kiedy zwracać kaucję?Na co zwrócić uwagę, wynajmując lokal cudzoziemcom? Co to jest mir domowy? Kto ponosi winę za zalanie sąsiada – właściciel lokalu czy najemca? Jak wymeldować najemcę? Do czego może przydać się najemcy data pewna? Dlaczego wypowiadanie umów najmu lokali mieszkalnych trwa tak długo i czy można te okresy skrócić? Co zrobić, gdy najemca po zakończeniu umowy chce zostać w lokalu „jeszcze dwa tygodnie”? Jak rozliczać rachunki za media? Czy najem okazjonalny jest uniwersalną receptą na nieuczciwych lokatorów? Czy spółka może zawrzeć umowę najmu okazjonalnego? Czy najemca na obowiązek odśnieżać chodnik przylegający do jego lokalu? Kiedy wynajmującemu grozi kara administracyjna w wysokości 100 000 zł? Jak dochodzić przed sądem roszczeń z najmu? Jakie zmiany w zakresie najmu proponuje ustawodawca?

  Seminarium PAN PTEiDRN Powszechnej Akademii Nieruchomości PTEiDRN – ZOSTAŃ DORADCĄ RYNKU NIERUCHOMOŚCI PTEiDRN 28 wrzesień 2017 roku. Sesja zaliczana do wymogów uzyskania Certyfikatu Doradcy Rynku Nieruchomości PTEiDRN spełnia wymogi kształcenia ustawicznego F PPRN. Tym razem przygotowaliśmy na czwartek 28 września 2017 roku – Seminarium – O najmie w praktyce – będziemy stawiać sobie problemy i zagadnienia i wspólnie szukać na nie odpowiedzi. Przeanalizujemy szereg orzeczeń sądów, dotyczących najmu. Zastanowimy się nad prawidłową redakcją zapisów umów najmu.   Spotykamy się „La Vende Bistro” w Łodzi na Piotrkowskiej 76

  czytaj dalej
 • Jak ogarnąć chaos, czyli wysoka skuteczność przy natłoku wielu zadań

  dodano: 21.07.2017

  Marcin Kwiecinski COACH fot.Dariusz Iwanski

  Zapewne niejednokrotnie znajdowałeś się w sytuacji, w której ilość pracy miała się nijak do czasu, jaki możesz poświęcić na jej wykonanie. Starasz się więc robić kilka rzeczy jednocześnie, by zachować odpowiedni poziom skuteczności i zapanować nad „chaosem”. Nie jest to jednak dobre rozwiązanie. O tym dlaczego dowiesz się z artykułu Marcina Kwiecińskiego, w którym podpowiada również, w jaki sposób poprawnie zapanować nad listą zadań, dzięki wdrażaniu metod osób wysoko skutecznych.

  czytaj dalej
 • Raty kredytów frankowych wróciły do poziomu sprzed „czarnego czwartku”

  dodano: 21.07.2017

  Frank kosztuje 3,8 zł. Kurs franka jest najniższy od dwóch lat. Raty kredytów już teraz mogą być mniejsze niż przed „czarnym czwartkiem” z 2015 r. Według Expandera jest to związane rekordowo niskiemu poziomowi stóp procentowych w Szwajcarii.

  czytaj dalej
statystyka