Nasz profil na Facebook.com - polub nas

 • Ile kosztowało utrzymanie mieszkania w IV 2017?

  dodano: 31.05.2017

  Jak wynika z najnowszych danych przedstawionych przez GUS, statystyczna dwuosobowa rodzina wydaje średnio trochę ponad 550 zł. Jak wynika z opublikowanych danych przez Open Finance wynika że na ten cel wydajemy więc co czwartą złotówkę

  czytaj dalej
 • Raport rynku najmu-maj 2017

  dodano: 31.05.2017

  Jak wynika z danych Bankier.pl udostępnionych przez Otodom.pl ceny na rynku mieszkań w relacji miesiąc do miesiąca właściciele mieszkań oczekiwali co najwyżej kilka procent więcej. Wciąż jednak koszt wynajmu jest znacznie wyższy niż przed rokiem. Średnia oczekiwania cena ofertowa w Warszawie wyniosła 2870 zł/m-c przy lokalach o powierzchni 38-60 mkw.

  czytaj dalej
 • Majowy ranking kredytów hipotecznych

  dodano: 31.05.2017

  Portal Bankier.pl zaprezentował miesięczny ranking kredytów hipotecznych. W maju br dokonano porównania ofert kredytów hipotecznych na sfinansowanie zakupu przez małżeństwo wychowujące dwójkę dzieci które chce kupić na rynku wtórnym 70-metrowe mieszkanie.

  czytaj dalej
 • Ceny transakcyjne nieruchomości w Polsce

  dodano: 22.05.2017

  Jak wynika z najnowszych danych zebranych przez Home Broker i Open Finance w ostatnich miesiącach ceny transakcyjne mieszkań na rynku ogólnopolskim lekko wzrosły. Różnica pomiędzy najwyższym i najniższym notowaniem Indeksu Cen Transakcyjnych w skali miesiąca są wyrze 2proc. do poziomu 838,73pkt, i o 12,45proc. więcej niż przed rokiem.

  czytaj dalej
 • Raport -wtórny rynek nieruchomości kwiecień 2017 r.

  dodano: 22.05.2017

  Podobnie jak w poprzednich miesiącach Portal Metrohouse oraz Expander dokonały analizy sytuacji na rynku nieruchomości mieszkaniowych. Jak kształtowały się ceny mieszkań w poszczególnych miastach ?

  czytaj dalej
 • Rynek mieszkaniowy – maj 2017 r.

  dodano: 22.05.2017

  Eksperci z portalu nieruchomości otodom.pl. dokonał analizy sytuacji na rynku mieszkań w kwietniu 2017r. Jak kształtowały się ceny mieszkań w badanym okresie?

  czytaj dalej
 • Rekordowe wyniki deweloperów Polacy kupują najwięcej nowych mieszkań w Europie.

  dodano: 19.05.2017

  Nowe mieszkania są o kilka procent droższe od tych z rynku wtórnego. A mimo to właśnie w Polsce sprzedaje się najwięcej mieszkań deweloperskich. Jak wynika z szacunkowych danych Open Finance opartych o dane Eurostatu żaden duży kraj w Europie nawet nie zbliża się do tego wyniku.

  czytaj dalej
 • Garaż potrzebny od zaraz. I coraz droższy

  dodano: 19.05.2017

  Jak wynika z danych zebranych przez redakcję bankier ceny miejsc parkingowych sięgają nawet 70 tys. zł. Mimo to chętnych na ich zakup przybywa. Jednocześnie obostrzenia jakie niektóre firm deweloperskich wprowadziły mogą jednak wykluczyć z zakupu nabywców kawalerek, a właścicielom dużych mieszkań nakazać zakup nawet dwóch miejsc postojowych.

  czytaj dalej
 • Cudzoziemcy wykupili w minionym roku blisko 3 tys. ha polskich gruntów

  dodano: 19.05.2017

  Jak wynika z danych udostępnionych w raporcie przez MSWiA w 2016 roku cudzoziemcy kupili w Polsce blisko 3,2 tys. ha gruntów. Najchętniej gruntów w naszym kraju kupili Niemcy, Holendrzy, ale także obywatele Cypru i Luksemburga.

  czytaj dalej
 • Obrót nieruchomościami a prawo spadkowe. „Odrolnianie” gruntów rolnych. Zakopane 26-27 maj 2017 r – Seminarium Powszechnej Akademii Nieruchomości PTEiDRN

  dodano: 19.05.2017

  Seminarium Powszechnej Akademii Nieruchomości PTEiDRN. Dla zainteresowanych wiedzą szeroko otwieramy drzwi do naszej Akademii. Tym razem spotykamy się w Zakopanem – w Hotelu Tatra.

  Przedstawiamy tematy, które rzadko albo wcale nie pojawiały się na szkoleniach specjalistów rynku nieruchomości w takim zakresie a przecież są bardzo istotne. Wiedza o tych sprawach jest niezbędna dla każdego profesjonalisty.

  Częstym zagadnieniem występującym w obrocie nieruchomościami jest kwestia tzw. „odrolnienia” gruntu rolnego. Zagadnienie jest na tyle istotne, że stykamy się z nim niemal codziennie, pytają o to nasi klientów, inwestorzy… Nasze seminarium ma dać nam odpowiedź na te pytania. Prześledzimy wspólnie z wykładowcą ścieżki prowadzące do „odrolnienia”.

  Równie ważnym zagadnieniem jakie przedstawimy na naszym seminarium będzie problematyka prawa spadkowego w relacji z obrotem nieruchomościami. Ostatnie nowelizacje dokonały w tym zakresie wielu zmian, których konsekwencji wiele osób w tym także specjalistów rynku nieruchomości nie zna.

  Zapraszamy na dwudniowe seminarium w ramach doskonalenia zawodów rynku nieruchomości, w dniach 26-27 maja 2017 roku do jedynego w swoim rodzaju, urokliwego Zakopanego. Uczestnicząc w naszym seminarium możesz ubiegać się o prestiżowy tytuł Doradcy Rynku Nieruchomości PTEiDRN, (uczestnictwo zalicza dwie sesje – patrz link).

  Znakomite wykłady, renomowani wykładowcy, wiedza teoretyczna i praktyczna, unikalne tematy.

  czytaj dalej
 • Projekt nowych przepisów dotyczących pośredników, zarządców nieruchomości i rzeczoznawców. Projekt zmian w ustawie o gospodarce nieruchomościami przesłany do Sejmu.

  dodano: 17.05.2017

  W dniu 16 maja 2017 roku Prezes Rady Ministrów przesłała do Sejmu (wpłynął 17 maja 2017 roku)projekt zmian w ustawie o gospodarce nieruchomościami. Wśród proponowanych zmian – nowe przepisy dotyczące pośredników, zarządców nieruchomości i rzeczoznawców. Według projektodawców zmiany mają rozwiązać trudności w zawieraniu umów o zarządzanie i pośrednictwo w obrocie nieruchomościami, w tym problemy z określeniem zakresu umów, spowodowane tzw. deregulacją zawodów oraz uchyleniem definicji tych zawodów, która weszła w życie z dniem 1 stycznia 2014 r. Niejednolita praktyka stosowania przepisów ustawy o gospodarce nieruchomościami (np. w zakresie aktualizacji opłat rocznych z tytułu użytkowania wieczystego, ustalania opłat adiacenckich z tytułu podziału nieruchomości). Projekt proponuje skatalogowanie czynności pośrednictwa w obrocie nieruchomościami oraz zarządzania nieruchomościami. Oczekiwanym efektem jest zapewnienie przejrzystej i stabilnej sytuacji stronom umów o pośrednictwo w obrocie nieruchomościami i zarządzanie nieruchomościami. Doprecyzowanie niektórych przepisów ustawy o gospodarce nieruchomościami rozwiąże problemy interpretacyjne zgłaszane przez Rzecznika Praw Obywatelskich i organy samorządu terytorialnego. Efektem tych zmian będzie ujednolicenie praktyki stosowania przepisów w zakresie m.in. zbywania nieruchomości publicznych na rzecz osób, które wieloletnio dzierżawią lub użytkują nieruchomości publiczne, określania dochodu na potrzeby udzielania bonifikat od opłat rocznych z tytułu użytkowania wieczystego oraz zasad potwierdzania aktualności operatów szacunkowych. Propozycje zmiany przepisów ugn dotyczą między innymi następujących artykułów ustawy o gospodarcze nieruchomościami (ugn) (przykładowe zmiany): 

  czytaj dalej
 • Twoja energia ma znaczenie

  dodano: 15.05.2017
  Justyna Pasionek

  Justyna Pasionek

  Są cztery typy energii, którymi trzeba należycie zarządzać, a niekompetencja w działaniach odnośnie którejkolwiek z nich może przekreślić szansę na sukces. By Twoja energia była wysoka i odpowiednio ukierunkowana musisz zdać sobie sprawę z kilku ważnych rzeczy. O tym, jak właściwie zabrać się do zarządzania własna energią i na co należy zwrócić uwagę dowiesz się z artykułu Justyny Pasionek.

  czytaj dalej
statystyka