Już po II Krajowej Konferencji PTEiDRN

Ciekawy i wielowątkowy program II Konferencji obejmował kilka zagadnień. Pierwszy temat dotyczył marzeń o zawodach rynku nieruchomości, sformułowany został w formie pytania – co nam pozostało z marzeń… – wzbudził żywe dyskusje sprowadzające się głównego wniosku: jeśli nie odbudujemy prawidłowych relacji wewnątrz środowisk zawodowych i nie przywrócimy partnerskich relacji z władzą ustawodawczą i wykonawczą to zostaniemy zmarginalizowani. Uznano, że należy podjąć zdecydowane działania tworzące nową jakość z wykorzystaniem potencjału młodych profesjonalistów rynku nieruchomości i budowę nowych, zdrowych elit zawodowych dalekich od obecnych relacji.

Kolejne tematy to fiasko ustawy o ochronie praw lokatorów oraz negatywne aspekty ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego ustawy te to przykład nieudanego połączenia populizmu z wolnym rynkiem.

W podsumowującym bloku Konferencji „Czy i w jaki sposób organizacje rynku nieruchomości mogą mieć wpływ na kształt prawa?” omawiano udział przedstawicieli środowiska rynku nieruchomości w procesie legislacyjnym oraz rozważano jak poruszać się w demokratycznych procedurach stanowienia prawa.

Podjęto sprawę pilnego powołania ogólnopolskiej organizacji, której nadrzędnym zadaniem będzie umiejętne i właściwe reprezentowanie interesów zawodowych pośredników, zarządców i rzeczoznawców. Foto Galeria: II Konferencja PTEiDRN.

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Nowoczesne technologie w prezentacji ofert

Jakie są możliwości pośredników w zakresie prezentacji nieruchomości online? Co jest popularne, co się sprawdza i kiedy, czy rachunek kosztów się zgadza z korzyściami, jakie płyną ze wzbogacania ofert w multimedialne elementy? Na te oraz inne pytania znajdziesz odpowiedzi oglądając rozmowę Dominiki Mikulskiej z Nieruchomosci-online.pl i Agnieszki Szałęgi-Gazdy.

Przeczytaj więcej »

O ile deweloper może podnieść cenę mieszkania i inne historie. Oto lektura obowiązkowa dla kupujących nieruchomość

Cytat “Zgodnie z tzw. ustawą deweloperską z 2021 roku (o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego oraz Deweloperskim Funduszu Gwarancyjnym) firma deweloperska jeszcze przed podpisaniem umowy rezerwacyjnej na mieszkanie w budowie ma przedstawić klientowi prospekt informacyjny dotyczący całej inwestycji, jak i konkretnej nieruchomości.”

Przeczytaj więcej »