Gdyby nie PKP – ubyłoby 700 hektarów gruntów pod program Mieszkanie Plus

Nie jest tajemnicą, że istotny wpływ na program Mieszkanie Plus mają właśnie Polskie Koleje Państwowe. To własnie PKP przeznaczyło na rzecz programu już 600 hektarów, a w najbliższej przyszłości dorzuci jeszcze 118 hektarów.

Zgodnie z umową jaką zawarły PKP oraz Krajowy Zasób Nieruchomości, spółka ma przeznaczyć kolejne 138 nieruchomości na rzecz KZN. Łącznie będzie to ilość 118 hektarów.

Grunt pod Mieszkanie Plus

Działki przekazane przez PKP do KZN mają być wykorzystane pod budowę budynków w ramach programu Mieszkanie Plus. Do tej pory PKP przekazało prawie 258 nieruchomości o łącznej powierzchni 600 hektarów. Szacowana wartość przekazanego gruntu to niemal 1,3 miliarda złotych.

Według danych spółki, przekazany grunt znajdował się głównie w miastach powyżej 20 tysięcy oraz największych metropoliach takich jak Kraków, Gdańsk i Warszawa.

 Krajowy Zasób Nieruchomości

Od czasu uchwalenia ustawy o KNZ grunt pod program Mieszkanie Plus przekazały takie instytucje i spółki jak PKP, Lasy Państwowe, Agencja Mienia Wojskowego oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

Do 27 kwietnia z puli 711 miast liczących poniżej 20 tys. mieszkańców przeanalizowano 590 miast i wstępnie wytypowano 138 nieruchomości o powierzchni wynoszącej ponad 118 ha

– rzecznik prasowy PKP SA Michał Stilger.

Źródło: Bankier.pl

Autor: Bartłomiej Baranowski

Więcej: http://www.domiporta.pl/poradnik/7,157745,23366498,gdyby-nie-pkp-ubyloby-700-hektarow-gruntow-pod-program-mieszkanie.html

Artykuł pochodzi z portalu domiporta.pl 

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Ile kosztują załączniki do umowy pośrednictwa?

Obowiązkiem pośrednika jest poinformowanie klienta o sposobie i terminie wykonania prawa odstąpienia od umowy pośrednictwa. Brak takiego pouczenia może mieć bolesne konsekwencje – utratę prawa do wynagrodzenia, nawet wtedy, gdy pośrednik wykonał pracę. O tym, jakimi załącznikami poinformować klienta o jego prawie, pisze Piotr Dobrowolski.

Przeczytaj więcej »

Najnowszy raport lokalny – marzec 2024

Ile wynosi średnia cena ofertowa za metr kwadratowy mieszkania z rynku wtórnego w gminach ościennych? Jak na tle tych wyliczeń prezentują się ceny domów wolnostojących? Jak wielka różnica widoczna jest pomiędzy głównymi miastami a ich przedmieściami? Tego wszystkiego dowiecie się z lektury najnowszego Raportu lokalnego Nieruchomosci-online.pl, w którym zostało przeanalizowanych 18 największych ośrodków miejskich. 

Przeczytaj więcej »