Nasz profil na Facebook.com - polub nas

 • Czwarty numer magazynu „ESTATE” (grudniowy) jest już dostępny!

  dodano: 13.12.2017

  estate-04-2017_midi

   

  W tym numerze „ESTATE” porozmawiamy o relacjach.

  Powiemy, dlaczego warto poznawać nieznajomych w social media i skracać w ten sposób dystans (i lejek sprzedażowy). Jak improwizacja w sprzedaży (i nie tylko) wpływa na budowanie relacji i poczucie własnej sprawczości. Jak dobry klimat w środowisku pracy, sprzyja budowaniu owocnych relacji między członkami zespołu. Pokażemy także, jakimi ścieżkami chodzą nasi klienci oraz sposoby na ożywienie przysypanych kurzem ofert.

  Wskażemy pułapki, które wprowadziła nowelizacja ustawy o gospodarce nieruchomościami, i podpowiemy, jak je obejść. Podpowiemy także, jak zachęcić dewelopera do współpracy z pośrednikiem oraz dobrze wycenić swoje usługi w umowie doradztwa inwestycyjnego.

  Prezentujemy też raport cen ofertowych mieszkań na rynku wtórnym za III kwartał 2017 r., według wielkości i stanu mieszkań (dane portalu Nieruchomosci-online.pl)

  Magazyn jest wydawany przez Nieruchomosci-online.pl, pod patronatem merytorycznym Pana Zbigniewa Kubińskiego, Honorowego Prezydenta Federacji Porozumienie Polskiego Rynku Nieruchomości – PPRN.

  Magazyn do pobrania bezpłatnie pod adresem: http://www.nieruchomosci-online.pl/publikacje/estate

    

  czytaj dalej
 • Jaki podatek za wynajem garażu?

  dodano: 11.12.2017

  Osoba fizyczna nie musi prowadzić działalności gospodarczej aby wynająć garaż może wybrać dwie formy opodatkowania przychodu albo ryczałt albo na zasadach ogólnych według skali. Przy wynajmie tego typu nieruchomości pod uwagę brać należy także obowiązek zapłacenia podatku VAT, który jednak nie zawsze jest obowiązkowy.

  czytaj dalej
 • Od 2018 meldunek przez Internet

  dodano: 11.12.2017

  Od 2018 r. będzie można zameldować się bez stania w kolejkach i konieczności wizyty w urzędzie. Możliwość zameldowanie się przez internet -to główny cel rządowej ustawy, którą we wtorek podpisał prezydent Andrzej Duda.

  czytaj dalej
 • W reakcji na drastyczne podwyżki cen ogłoszeń nieruchomości powstała na FB specjalna Grupa „Partnerstwo Pośredników Nieruchomości – Bunt w Zagrodzie Dojnych Krów”

  dodano: 10.12.2017

  f3

  W reakcji na drastyczne podwyżki cen ogłoszeń nieruchomości powstała na Facebook specjalna Grupa „Partnerstwo Pośredników Nieruchomości – Bunt w Zagrodzie Dojnych Krów”. Grupa oczywiście powstała na Facebook. Patrz link Partnerstwo Pośredników Nieruchomości. Bunt w zagrodzie dojnych krów. Celem Grupy wg organizatorów jest upodmiotowienie małych firm tak aby w relacji z wielkimi portalami stały się podmiotem, partnerem a nie tylko przedmiotem decyzji cenowych portali. Grupa znalazła Partnera dla prezentacji swoich ofert uwzględniającego wspólny potencjał ofertowy i osobowy uczestników Grupy. Do Grupy mogą przystąpić jedynie przedsiębiorcy wykonujący działalność pośrednictwa w obrocie nieruchomościami.Grupa nie jest związana z żadną organizacją jej powstanie to oddolna spontaniczna reakcja na dramatycznie wysokie podwyżki kosztów promocji ofert nieruchomości zagrażające płynności finansowej małych firm. Trzymamy Kciuki. Patrz link do Grupy Partnerstwo Pośredników Nieruchomości. Bunt w zagrodzie dojnych krów.

  Przypominamy o Grupie Doradcy Rynku Nieruchomości, pośrednicy, zarządcy, rzeczoznawcy majątkowi w której jest już ponad 16 400 uczestników rynku nieruchomości Patrz LINK

  czytaj dalej
 • Raport z rynku nieruchomości – ceny transakcyjne w III kwartale 2017r.

  dodano: 10.12.2017

  Bankier.pl, “Puls Biznesu” i Cenatorium opracowały kwartalny raport dotyczący kształtowania się cen transakcyjnych na rynku nieruchomości mieszkalnych w wybranych polskich miastach. Jak wynika z zaprezentowanych danych ogólnie III kwartału 2017 roku charakteryzowały się podwyżkami i cen transakcyjnych na rynku mieszkaniowym. Jak kształtowały się ceny transakcyjne lokali mieszkalnych w wybranych lokalizacjach w pierwszym kwartale 2017 r?

  czytaj dalej
 • Livechat dla branży nieruchomościach

  dodano: 04.12.2017
  paweł_antkowiak

  Paweł Antkowiak

  Kontakt osobisty w siedzibie firmy nie zawsze jest możliwy, podobnie nie zawsze będziesz w stanie odebrać telefon lub nie codziennie znajdziesz czas na odpisywanie na zapytania z formularza kontaktowego. Tymczasem twój potencjalny klient oczekuje odpowiedzi na już i jeśli jej nie uzyska, będzie szukał dalej. Dobrym rozwiązaniem dla biura nieruchomości może być chat, który pozwoli reagować na bieżąco. Klient poczuje wtedy, że interesujemy się nim i chętnie pomożemy w razie jakichkolwiek trudności. O korzyściach z chatu jako dodatkowego kanału komunikacji opowie Paweł Antkowiak.

  czytaj dalej
 • Dodatkowe metry kwadratowe. Ile warte są piwnica czy, miejsce parkingowe?

  dodano: 04.12.2017

  Dodatkowe metry kwadratowe, czyli tzw. pomieszczenia przynależne do mieszkania – w postaci komórki lokatorskiej/piwnicy, czy miejsca parkingowego – znacznie poprawiają komfort życia. Ile są warte na rynku pierwotnym? Każde z nich nawet po kilkadziesiąt tysięcy złotych.

  czytaj dalej
 • Czy da się zarobić na mieszkaniu kupionym na kredyt?

  dodano: 04.12.2017

  Kilkaset złotych pewnego zysku co miesiąc przez kilkanaście lat i jeszcze mieszkanie na własność. Obiecująca perspektywa? Czy można więc zarabiać na wynajmowaniu mieszkania zakupionego na kredyt?

  czytaj dalej
 • Sprzedawaj obrazem. Jak zrobić zdjęcia, które przyciągną klientów?

  dodano: 01.12.2017
  Dymitr Kalasznikow

  Dymitr Kalasznikow

  Najważnieszym elementem oferty trafiającej na portal nieruchomościowy są wykorzystane w niej zdjęcia. Ludzie często kupują oczyma i to właśnie odpowiednio wykonane fotografie będą przyciągać uwagę poszukującego podczas przeglądania ogłoszeń. Jeżeli chcesz wyróżnić się na tle konkurencji, musisz uwzględnić kilka czynników, które pomogą Ci przygotować się do wykonania dobrych ujęć obsługiwanej nieruchomości. Zapoznaj się z nimi, czytając artykuł Dymitra Kalasznikowa.

  czytaj dalej
 • 8 rzeczy, o które zapomnisz zapytać kupując mieszkanie od dewelopera

  dodano: 01.12.2017

  Pośpiech może być najgorszym doradcą przy zakupie wymarzonego mieszkania. Podekscytowany perspektywą przeprowadzki, i posiadaniem własnego M możesz stać się łatwym łupem dla dewelopera. Mogą oni wykorzystać Twój entuzjazm i niecierpliwość, aby przedstawić tylko jasną stronę oferty. Warto się zatrzymać i zadać kilka pytań, które odkryją przed nami pełen obraz sytuacji.

  czytaj dalej
 • Wniosek o wydanie warunków zabudowy -jak go uzyskać

  dodano: 01.12.2017

  Jednym z etapów na drodze do wybudowania upragnionego domu jak i realizacja własnego przedsięwzięcia budowlanego zarówno pod inwestycję jest uzyskanie warunków zabudowy. Wniosek o wydanie warunków zabudowy wraz z odpowiednimi załącznikami należy złożyć w urzędzie gminy. Jak to zrobić krok po kroku?

  czytaj dalej
statystyka