Nasz profil na Facebook.com - polub nas

 • Wideomarketing w branży nieruchomościach

  dodano: 20.10.2017
  magdalena_dani_o_

  Magdalena Daniłoś

  Popularność materiałów wideo jako formą komunikacji pomiędzy firmą a klientem wciąż rośnie, a jego potencjał dostrzegają kolejne branże. Sektor pośrednictwa nieruchomościami także nie pozostaje obojętny i coraz częściej można w sieci znaleźć krótkie filmiki z prezentacją oferty czy wideo o charakterze edukacyjnym. O tajnikach i metodach wykorzystania wideomarketingu do komunikacji opowiada Magdalena Daniłoś.

  czytaj dalej
 • Ile kosztowało utrzymanie mieszkania w IX 2017?

  dodano: 20.10.2017

  Jak wynika z najnowszych danych przedstawionych przez GUS, statystyczna dwuosobowa rodzina wydaje średnio trochę ponad 568 zł. Jak wynika z opublikowanych danych przez Lion’s Bank od połowy 2016 roku przeciętny koszt związany z „dachem nad głową” zaczęły rosnąć.

  czytaj dalej
 • Raport -wtórny rynek nieruchomości wrzesień 2017 r.

  dodano: 20.10.2017

  Podobnie jak w poprzednich miesiącach Portal Metrohouse oraz Expander dokonały analizy sytuacji na rynku nieruchomości mieszkaniowych. Jak kształtowały się ceny mieszkań w poszczególnych miastach?

  czytaj dalej
 • Raport rynku najmu-październik 2017

  dodano: 16.10.2017

  Jak wynika z danych Bankier.pl udostępnionych przez Otodom.pl ceny na rynku mieszkań w relacji miesiąc do miesiąca właściciele mieszkań oczekiwali co najwyżej kilka procent mniej. Wciąż jednak koszt wynajmu jest znacznie wyższy niż przed rokiem. Średnia oczekiwania cena ofertowa w Warszawie wyniosła 2971 zł/m-c przy lokalach o powierzchni 38-60 mkw.

  czytaj dalej
 • Wynajem krótkoterminowy a ryczałt

  dodano: 16.10.2017

  Fiskus zaostrza stanowisko w zakresie rozliczania zysków z najmu. Właściciele wynajmowanych mieszkań powinni zwrócić uwagę nie tylko na liczbę wynajętych mieszkań, ale również na czas wynajmowanego mieszkania. Jeśli mieszkanie jest wynajmowane na krótki czas, właściciel nie będzie mógł wybrać ryczałtu od przychodów z takiego najmu.

  czytaj dalej
 • Trudniej o kredyt hipotecznych

  dodano: 16.10.2017

  Jak wynika z danych zebranych przez Open Finance. Banki przy założeniu, że jest to rodzina trzyosobowa zarabiająca na rękę kwotę 5772,06 zł (każdy z rodziców zarabia po średniej krajowej) może pożyczyć 461 tys. zł w formie 30-letniego kredytu. Problem w tym, że aby móc zadłużyć się na taką kwotę, trzeba mieć sporo gotówki – nawet 100-200 tys. złotych.

  czytaj dalej
 • Zameldujesz się przez internet

  dodano: 13.10.2017

  W środę został przyjęty projekt ustawy o zmianie ustawy o ewidencji ludności, przedłożony przez szefa MSWiA. Obowiązek meldunkowy nie został zniesiony, jednak od 1 stycznia 2018 roku formalności będzie można załatwić przez internet.

  czytaj dalej
 • Jak zmniejszyć rachunki za ogrzewanie – siedem skutecznych porad

  dodano: 13.10.2017

  Choć sezon grzewczy związany jest z koniecznością przeznaczenia znacznej części domowego budżetu na pokrycie kosztów ogrzewania pomieszczeń mieszkalnych. Aby jednak nie popaść w wysokie rachunki warto wprowadzić szereg energooszczędnych rozwiązań, które obniżą koszty ogrzewania. Jak obniżyć rachunki za ogrzewanie?

  czytaj dalej
 • Sprawdź, co wkurza lokatorów

  dodano: 13.10.2017

  W Najnowszy raporcie portalu Morizon.pl w którym zostały przedstawione wyniki badań przeprowadzonych wśród ponad 2,5 tysięcy najemców mieszkań z terenu całego kraju. Którzy zostali zapytani o najbardziej irytujące aspekty życia w wynajmowanych mieszkaniach.

  czytaj dalej
 • Księga wieczysta nie zawsze prawdę ci powie

  dodano: 09.10.2017

  Przed zakupem mieszkania lub działki budowlanej zawsze warto sprawdzić księgę wieczystą nieruchomości, to swoista encyklopedia, z której wiele się można dowiedzieć i przy okazji sprawdzić uczciwość sprzedającego. Jednak trzeba pamiętać, że wpisy nie zawsze są aktualne.

  czytaj dalej
 • Rodzina na Swoim: koniec z dopłatami. Raty wzrosną nawet o kilkaset złotych

  dodano: 09.10.2017

  Przez osiem lat płacili niższe raty dzięki państwowym dopłatom do odsetek. Z miesiąca na miesiąc dla rodzin korzystających z programu Rodzina na Swoim płatność do banku wzrośnie o kilkaset złotych.

  czytaj dalej
 • Polacy i Europejczycy o swoich domach i ich wpływie na zdrowie

  dodano: 09.10.2017

  Zdrowa Polska wymaga zdrowych domów – to najważniejszy wniosek, który wynika z najnowszego badania „Barometr zdrowych domów ”. Raport, który powstał w oparciu o badanie dostarcza ważnych informacji na temat postrzegania swojego stanu zdrowia przez mieszkańców Europy, w tym Polski, jak również satysfakcji z warunków domowych.

  czytaj dalej
statystyka