Nasz profil na Facebook.com - polub nas

 • Wyższy podatek od najmu mieszkania.

  dodano: 18.08.2017

  Złe wieści dla zarabiających na wynajmie mieszkań, rząd zamierza wprowadzić zmiany w zasadach opodatkowania prywatnego najmu. Proponowane zmiany przez Ministerstwo Finansów, mają ograniczyć zakres stosowania preferencyjnej stawki ryczałtu (8,50%). Podwyżka ma dotyczyć osób, które osiągają wysokie przychody w ramach prywatnego najmu (ponad 100 000 zł rocznie)

  czytaj dalej
 • Ogrody działkowe znikają. Coraz mniej miejsca na rodzinny relaks

  dodano: 18.08.2017

  W ciągu ostatnich trzynastu lat liczba rodzinnych ogrodów działkowych skurczyła się o dziesięć procent, a ich całkowita powierzchnia – o sześć. Ale Polacy nie przestają cenić sobie relaksu w ogródku, co widać po cenach.

  czytaj dalej
 • Elektrownie wiatrowe będą mogły stać blisko domów

  dodano: 18.08.2017

  Elektrownie wiatrowe będzie można budować tuż obok domów zmiana ta została spowodowana zmianą jednego słowa. Eksperci twierdzą ze to nieetyczny lobbying – pisze w czwartek „Dziennik Gazeta Prawna”.

  czytaj dalej
 • Fiskus nie zarobi na podziale majątku po rozwodzie

  dodano: 11.08.2017

  Jeśli małżonkowie rozszerzą wspólność majątkową o nieruchomość będącą wcześniej w majątku odrębnym jednego z nich, i jej ponowny powrót do majątku osobistego po rozwodzie nie jest ponownym nabyciem. O opodatkowaniu jej sprzedaży decyduje data pierwotnego zakupu.

  czytaj dalej
 • Więcej chętnych na kredyty mieszkaniowe

  dodano: 11.08.2017

  Jak wynika z najnowszych danych w lipcu wzrósł Indeks BIK o 23,6 proc.- Popytu na Kredyty Mieszkaniowe obliczany przez Biuro Informacji Kredytowej. Jednocześnie od początku 2017 r. średnia wartość indeksu wyniosła 15,8 proc.

  czytaj dalej
 • Zmiany cen mieszkań na rynku w ciągu 4 lat

  dodano: 11.08.2017

  Jak wynika z najnowszych wyliczeń Expandera, w ciągu minionych 4 lat najbardziej zdrożały lokale na pomorskim rynku wtórnym – aż o 26% w Gdyni, czyli o 65 000 zł, Natomiast na rynku pierwotnym to największy wzrost zanotował Wrocław – o 45 210 zł, czyli o 15% w porównaniu do roku 2013.

  czytaj dalej
 • Wiesz więcej, komunikujesz się lepiej

  dodano: 08.08.2017

  grafika - informacja2

  Nie masz czasu sprawdzić, co tak naprawdę dzieje się z ofertami, kiedy już wyeksportujesz je na portale? Wyróżniłeś kilka ofert i chciałbyś wiedzieć, czy wyróżnienie zadziałało oraz w jakim stopniu? Przydałaby Ci się informacja, czego tak naprawdę potrzebuje poszukujący, jeszcze zanim wykonasz pierwszy telefon? Masz bardzo dużo ogłoszeń i chcesz szybko wiedzieć, które cieszą się największym lub zdecydowanie najmniejszym zainteresowaniem poszukujących?
  Jeśli odpowiedziałeś TAK na przynajmniej jedno z tych pytań, powinny zainteresować Cię nowe rozwiązania, jakie pojawiły się na portalu Nieruchomosci-online.pl.

  czytaj dalej
 • Prawa i obowiązki najemcy i wynajmującego

  dodano: 07.08.2017

  Znajomość praw i obowiązków najemcy i wynajmującego jest niezwykle ważna dla obu stron. Nie wystarczy być świadomym tylko swoich praw i obowiązków, ale również tych, dotyczących drugiej strony umowy. Dzięki temu będziemy wiedzieć, czego możemy od niej oczekiwać, ale będziemy mieć również świadomość tego, co może być wymagane od nas.

  czytaj dalej
 • Pożyczki Pod Nieruchomość – Rzecznik Finansowy ostrzega przed oszustami

  dodano: 07.08.2017

  22 lipca weszła w życie nowa ustawa o kredycie hipotecznym. Ma za zadanie utrudnić życie naciągaczom, którzy wielokrotnie pod pozorem udzielenia pożyczki pod zastaw zabierali mieszkania i domy niczego nieświadomym ofiarom. Od teraz wyłącznie banki oraz SKOK-i mają prawo udzielać kredyty pod hipotekę. Zobacz, na co uważać.

  czytaj dalej
 • Sprzedajesz mieszkanie? Grozi ci podatek. Fiskus nie uznaje umów deweloperskich.

  dodano: 07.08.2017

  Rośnie liczba sporów dotyczących ulgi mieszkaniowej. Skarbówka odmawia zwolnienia z podatku tym, którzy kupują nowe mieszkanie na podstawie umowy deweloperskiej.

  czytaj dalej
 • Umowa najmu z cudzoziemcem

  dodano: 04.08.2017
  Piotr Dobrowolski portret

  Piotr Dobrowolski

  Przygotowanie umowy dla obcokrajowca nie wiąże się z dodatkowymi formalnościami, innymi niż przy standardowej umowie. Jest jednak kilka elementów, których uwzględnienie pozwoli ograniczyć ryzyko najmu co najmniej do minimum. Bądź świadom swoich praw i obowiązków, by w pełni kontrolować sytuację podczas najmu. O tym, jakie to elementy, prawa i obowiązki dowiesz się z artykułu Piotra Dobrowolskiego.

  czytaj dalej
 • Zyski z wynajmu rosną.

  dodano: 04.08.2017

  Polska znalazła się w grupie państw, w których wynajmowanie mieszkania przynosi najwyższy średni zysk – wynika z 6. edycji raportu „Property Index. Overview of European Residential Markets” firmy doradczej Deloitte

  czytaj dalej
statystyka