Nasz profil na Facebook.com - polub nas

 • Najem w praktyce – Seminarium Powszechnej Akademii Nieruchomości PTEIDRN 28 Wrzesień 2017 rok ŁÓDŹ

  dodano: 21.07.2017

  Najem w praktyce – Seminarium Powszechnej Akademii Nieruchomości PTEIDRN. 28 Wrzesień 2017 rok ŁÓDŹ. Czym jest umowa najmu i czym różni się od pozostałych umów o korzystanie z rzeczy? Czy trzeba być właścicielem nieruchomości, by zawrzeć umowę najmu?Jak zidentyfikować strony najmu? Czy umowa najmu musi być długa? Jak zabezpieczyć umowę najmu? Jak wysoką kaucję pobierać? Ubezpieczyć lokal, czy nie?Kiedy zwracać kaucję?Na co zwrócić uwagę, wynajmując lokal cudzoziemcom? Co to jest mir domowy? Kto ponosi winę za zalanie sąsiada – właściciel lokalu czy najemca? Jak wymeldować najemcę? Do czego może przydać się najemcy data pewna? Dlaczego wypowiadanie umów najmu lokali mieszkalnych trwa tak długo i czy można te okresy skrócić? Co zrobić, gdy najemca po zakończeniu umowy chce zostać w lokalu „jeszcze dwa tygodnie”? Jak rozliczać rachunki za media? Czy najem okazjonalny jest uniwersalną receptą na nieuczciwych lokatorów? Czy spółka może zawrzeć umowę najmu okazjonalnego? Czy najemca na obowiązek odśnieżać chodnik przylegający do jego lokalu? Kiedy wynajmującemu grozi kara administracyjna w wysokości 100 000 zł? Jak dochodzić przed sądem roszczeń z najmu? Jakie zmiany w zakresie najmu proponuje ustawodawca?

  Seminarium PAN PTEiDRN Powszechnej Akademii Nieruchomości PTEiDRN – ZOSTAŃ DORADCĄ RYNKU NIERUCHOMOŚCI PTEiDRN 28 wrzesień 2017 roku. Sesja zaliczana do wymogów uzyskania Certyfikatu Doradcy Rynku Nieruchomości PTEiDRN spełnia wymogi kształcenia ustawicznego F PPRN. Tym razem przygotowaliśmy na czwartek 28 września 2017 roku – Seminarium – O najmie w praktyce – będziemy stawiać sobie problemy i zagadnienia i wspólnie szukać na nie odpowiedzi. Przeanalizujemy szereg orzeczeń sądów, dotyczących najmu. Zastanowimy się nad prawidłową redakcją zapisów umów najmu.   Spotykamy się „La Vende Bistro” w Łodzi na Piotrkowskiej 76

  czytaj dalej
 • Jak ogarnąć chaos, czyli wysoka skuteczność przy natłoku wielu zadań

  dodano: 21.07.2017

  Marcin Kwiecinski COACH fot.Dariusz Iwanski

  Zapewne niejednokrotnie znajdowałeś się w sytuacji, w której ilość pracy miała się nijak do czasu, jaki możesz poświęcić na jej wykonanie. Starasz się więc robić kilka rzeczy jednocześnie, by zachować odpowiedni poziom skuteczności i zapanować nad „chaosem”. Nie jest to jednak dobre rozwiązanie. O tym dlaczego dowiesz się z artykułu Marcina Kwiecińskiego, w którym podpowiada również, w jaki sposób poprawnie zapanować nad listą zadań, dzięki wdrażaniu metod osób wysoko skutecznych.

  czytaj dalej
 • Raty kredytów frankowych wróciły do poziomu sprzed „czarnego czwartku”

  dodano: 21.07.2017

  Frank kosztuje 3,8 zł. Kurs franka jest najniższy od dwóch lat. Raty kredytów już teraz mogą być mniejsze niż przed „czarnym czwartkiem” z 2015 r. Według Expandera jest to związane rekordowo niskiemu poziomowi stóp procentowych w Szwajcarii.

  czytaj dalej
 • Prawo pierwokupu skarb państwa – nie odzyskasz pieniędzy wydanych na notariusz

  dodano: 21.07.2017

  Chcąc zakupić działkę rolą czy leśną, które podlegają prawu pierwokupu, muszą uważać. Jeśli Skarb Państwa skorzysta ze swoich uprawnień, nikt nie zwróci poniesionych kosztów na notariusza.

  czytaj dalej
 • Raport -wtórny rynek nieruchomości czerwiec 2017 r.

  dodano: 17.07.2017

  Podobnie jak w poprzednich miesiącach Portal Metrohouse oraz Expander dokonały analizy sytuacji na rynku nieruchomości mieszkaniowych. Jak kształtowały się ceny mieszkań w poszczególnych miastach?

  czytaj dalej
 • Sejm: dodatkowe 60 mln zł w Mieszkaniu dla Młodych

  dodano: 17.07.2017

  Umożliwienie wykorzystania jeszcze w tym roku dodatkowych 60 mln zł, co pozwoli dofinansować kredyty na mieszkania dla ok. 4 tys. rodzin, taki ma być skutek noweli programu Mieszkanie dla Młodych uchwalonej przez Sejm.

  czytaj dalej
 • Zapłacimy wyższy podatek od domów i mieszkań

  dodano: 17.07.2017

  Od 2018 zacznie obowiązywać nowa stawka podatku od nieruchomości mieszkaniowych. Przyczyną podwyżki jest inflacja.

  czytaj dalej
 • Kto płaci za remonty i naprawy w wynajmowanym mieszkaniu

  dodano: 13.07.2017

  Wynajem mieszkania wiąże się z szeregiem obowiązków leżących zarówno po stronie wynajmującego, jak i lokatora. Szereg z nich to kwestie sporne, które najbezpieczniej jest uregulować umową najmu. Niestety, nie można przewidzieć wszystkich przypadków, jakie mogą zaistnieć podczas wynajmowania mieszkania. Pozostaje wówczas odwołanie się do przepisów Kodeksu Cywilnego, który reguluje wszelkie kwestie, o których nie wspomniano w umowie. Kto na przykład powinien pokryć ze swoich środków finansowych koszty napraw w mieszkaniu? Najemca czy wynajmując?

  czytaj dalej
 • Jak ustalić cenę najmu naszego M?

  dodano: 13.07.2017

  Za ile wynająć mieszkanie to jedno z trudniejszych pytań dla początkującego właściciela mieszkania pod wynajem. Jeśli cena jest zbyt wysoka, twoja nieruchomość będzie długo stała pusta i będziesz miał do czynienia z wyższą rotacją najemców (gdy zorientują się, że przepłacają, mogą się przenieść do tańszego lokum). Z kolei, gdy cena jest zbyt niska, nie tylko będziesz co miesiąc tracić jakąś kwotę pieniędzy, ale twoje lokum może być również postrzegane, jako tanie i mało atrakcyjne i może nawet przyciągać tzw. „margines” społeczny.

  czytaj dalej
 • Więcej chętnych na kredyty mieszkaniowe

  dodano: 13.07.2017

  Jak wynika z najnowszych danych w maju wzrósł Indeks BIK o 20,4 proc.- Popytu na Kredyty Mieszkaniowe obliczany przez Biuro Informacji Kredytowej. Jednocześnie od początku 2017 r. średnia wartość indeksu wyniosła 14,5 proc.

  czytaj dalej
 • Jak bezpiecznie kupić mieszkanie na rynku wtórnym ?

  dodano: 10.07.2017

  Zakup mieszkania na rynku wtórnym wiąże się z szeregiem potencjalnych problemów. Jest np. ryzyko, że kupisz mieszkanie zadłużone albo z lokatorami. Jak tego uniknąć? Jak bezpiecznie kupić używane mieszkanie i co koniecznie sprawdzić przed zakupem?

  czytaj dalej
 • Mieszkania na parterze są tańsze?

  dodano: 10.07.2017

  Czy ceny mieszkań usytuowanych na parterze zawsze są niższe w porównaniu z tymi za lokale na wyższych piętrach w budynku? To mit, który pokutuje od zamierzchłych już czasów, od czasów bloków z wielkiej płyty.

  czytaj dalej
statystyka