Nasz profil na Facebook.com - polub nas

 • Tort do podziału jest duży

  dodano: 26.10.2016

  Rynek nieruchomości jest dynamiczny i ciągle ulega zmianom. Przewodnikami po nim są pośrednicy, którzy odpowiadają na potrzeby zarówno kupujących, jak i sprzedających. O pracy pośrednika w obrocie nieruchomościami, o sytuacji na rynku i o tym, czy warto postawić na współpracę między biurami, w rozmowie z Barbarą Chalińską – pośrednikiem, właścicielką biura, organizatorką i czynną uczestniczką spotkań branżowych, prowadzącą blog kobietainieruchomosci.pl.

  czytaj dalej
 • Programy wspierania budownictwa

  dodano: 26.10.2016

  W okresie PRL-u głównym graczem na rynku mieszkaniowym były spółdzielnie mieszkaniowe, a najlepszym okresem dla mieszkalnictwa – dekada Gierka, w której wybudowano 2,6 mln mieszkań. Po transformacji ustrojowej, od 1990 r., władze RP wdrażały i będą wdrażać liczne programy wspierania budownictwa, wykorzystujące bezpośrednie i pośrednie instrumenty finansowe.

  czytaj dalej
 • Koszty zakupu mieszkania ciągle rosną

  dodano: 26.10.2016

  Jak wynika z szacunków Lion’s Bank i portalu nieruchomości Morizon.pl. raty kredytów drożeją a i w cenach mieszkań dawno nie było widać deflacji. Zmiany następują stopniowo, ale przez ostatnie 19 miesięcy zakup mieszkania zdrożał już prawie o 10%.

  czytaj dalej
 • Ceny mieszkań rosną, ale do Europy ciągle jest nam daleko

  dodano: 26.10.2016

  Jak wynika z danych udostępnionych przez Eurostatu w Polsce ceny mieszkań obecnie są o 5 proc. niższe niż przed sześcioma lat. W tym czasie dla porównania, w większości krajów Unii Europejskiej nieruchomości zdrożały.

  czytaj dalej
 • Podstawa wymiaru podatku od nieruchomości liczy się ewidencja gruntów czy oświadczenie podatnika?

  dodano: 26.10.2016

  Podstawą wymiaru podatku od nieruchomości są informacje wpisane w ewidencji gruntów i budynków. Wypis z niej jest dokumentem urzędowym przez co są one dla organu podatkowego wiążącą informacją zarówno co do wielkości działek podatnika, jak i sposobu ich klasyfikacji.

  czytaj dalej
 • O autoprezentacji w życiu pośrednika w obrocie nieruchomościami

  dodano: 24.10.2016

  Chcesz być skuteczny sprzedażowo? Czy wygląd zewnętrzny może pomóc w realizacji Twoich celów? Jak komunikacja werbalna i niewerbalna przekładają się na Twoją operatywność? A może chcesz dowiedzieć się, co i w jaki sposób wpływa na efektywność Twojej pracy?

  czytaj dalej
 • Zakup mieszkania z zadłużeniem hipotecznym w innej walucie

  dodano: 24.10.2016

  Na rynku nieruchomości często można znaleźć w ofercie domy czy mieszkania obciążone kredytem hipotecznym w obcej walucie. Inwestycja w taką nieruchomość okazuje się czasem atrakcyjniejsza od inwestycji obciążonych kredytem hipotecznym w obowiązującej walucie (czyli w polskim złotym), a formalności związane z jej zakupem nie wymagają większego zaangażowania. Przy zakupie takiej nieruchomości warto jednak zwrócić uwagę klienta na kilka ważnych punktów, które oszczędzą czas i zapewnią spokój podczas transakcji.

  czytaj dalej
 • Raport -wtórny rynek nieruchomości

  dodano: 24.10.2016

  Podobnie jak w poprzednich miesiącach Portal Metrohouse oraz Expander dokonały analizy sytuacji na rynku nieruchomości mieszkaniowych. Jak kształtowały się ceny mieszkań w poszczególnych miastach ?

  czytaj dalej
 • Raport – budowa mieszkań w wrzesień 2016 r.

  dodano: 24.10.2016

  Jak wynika z najnowszych danych GUS wrzesień był miesiącem, w którym deweloperzy rozpoczęli o ponad 10% mniej niż miesiąc wcześniej, ale też o ponad 25% mniej niż w analogicznym okresie przed rokiem.

  czytaj dalej
 • Niezgodność wpisu w księdze wieczystej z rzeczywistym stanem prawnym

  dodano: 24.10.2016

  Zawsze, gdy mamy do czynienia z niezgodnością pomiędzy rzeczywistym stanem nieruchomości a wpisem w księdze wieczystej, możemy żądać usunięcia niezgodności. Często leży to w naszym interesie. Pamiętajmy bowiem o istnieniu rękojmi wiary publicznej ksiąg wieczystych.

  czytaj dalej
 • Home staging w mieszkaniu z lokatorem widmo

  dodano: 19.10.2016

  Homestaging to nie tylko sprzątanie, świece zapachowe i poduszki. To całkowita zmiana wizerunku nieruchomości, często wymagająca niewielkiego remontu. Wiąże się to oczywiście z dodatkowymi kosztami dla sprzedającego/wynajmującego, jednak czasem stanowi być albo nie być transakcji.

  czytaj dalej
 • Proces negocjacji z punktu widzenia agenta nieruchomości

  dodano: 19.10.2016

  Praca w charakterze agenta nieruchomości to bardzo trudny zawód, narażony na duże wyzwania. Jednym z nich są negocjacje, w których agent reprezentuje swojego klienta, lub jest członkiem zespołu negocjacyjnego, składającego się co najmniej z agenta i osoby, którą on reprezentuje. Często jest także mediatorem, który poszukuje rozwiązania dogodnego dla dwóch stron transakcji.
  Niezależnie od roli, powinien znać kilka podstawowych zasad na których powinien skupić się w pierwszej kolejności, jeszcze na etapie przygotowania do negocjacji.

  czytaj dalej
statystyka